53 سال دربی تهران و فقط یک گل به خودی!

آخرین خبرها

۵۳ سال دربی تهران و فقط یک گل به خودی!

53 سال دربی تهران و فقط یک گل به خودی!

پایگاه خبری فوتبالی- در طول تاریخ برگزاری ۹۴ دربی تهران، تنها یک بار و در شهرآورد ۹۱ بود که یک بازیکن، دروازه تیم خودی را باز کرد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، امروز دو تیم استقلال و پرسپولیس در یکی از حساس ترین شهرآوردهای سالهای اخیر خود، به مصاف هم می روند. تفاوت این بازی با سایر دربی ها، تأثیر فراوان سه امتیاز مسابقه برای تعیین تیم قهرمان بیستمین دوره لیگ برتر است.

اما تاکنون و در طول ۵۳ سالی که دربی تهران برگزار می شود، انواع اتفاقات عجیب و غریب در شهرآورد استقلال و پرسپولیس رخ داده است ولی شاید تنها مورد عجیبی که تنها یک بار شاهد آن بوده ایم، گل به خودی زدن بازیکنان دو تیم بوده است.

در دربی ۹۱ که در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ برگزار شد، دو تیم در حال رسیدن به یک تساوی بدون گل بودند که حضور مهدی عبدی جوان در درون زمین مسابقه، همه چیز را تغییر داد.

دریافت یک پاس خوب پشت مدافعان و غفلت بازیکنان استقلال، عبدی را در موقعیت تک به تکی قرار داد که شوت این بازیکن به تیر دروازه اصابت کرد و در ادامه پس از برخورد به پشت سیدحسین حسینی گلر آبی پوشان، وارد دروازه شد.

هر چند که تلاش عبدی در باز کردن دروازه تیم آندره آ استراماچونی بسیار تأثیرگذار بود ولی این گل در نهایت به نام سید حسین حسینی به ثبت رسید تا برای اولین بار در تاریخ شهرآورد تهران، یک بازیکن دروازه تیم خود را باز کرده باشد.

در طول ۵۳ سال که از برگزاری نخستین شهرآورد تهران می گذرد، تنها در همان یک مورد بوده است که یک بازیکن به اشتباه گل به خودی زده و باید دید دومین فردی که این رکورد منفور و دوست نداشتنی را به نام خودش ثبت خواهد کرد، کیست.

۴۷۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید