۴لژیونر مدنظر مجیدی برای بازگشت به جمع آبی‌ها

آخرین خبرها

به گزارش سایت استقلال مگ به نقل آوای استقلال،فرهاد مجیدی سرمربی آبی‌ها برای فصل آینده وعده ساختن تیمی‌آماده برای حضور در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا داده است. موضوعی که احتمالا باعث ایجاد تغییرات گسترده در لیست بازیکنان استقلال خواهد شد. با این وجود طی روزهای اخیر شایعاتی در خصوص بازگشت چند لژیونر استقلالی به این تیم شنیده شده است. بازیکنانی که شرایط متفاوتی در خارج از یران دارند. نگاهی می‌کنیم به وضعیت ۴ بازیکن سابق آبی‌ها برای بازگشت به ایران و حضور دوباره شان در استقلال.

 روزبه چشمی؛ بدون مشتری در قطر؟

مدافع سابق استقلال بعد از ۵ فصل حضور در این تیم تصمیم گرفت تا در فصلی که گذشت راهی لیگ قطر شود. چشمی‌در این فصل در ۱۸ بازی در ترکیب ام صلال به میدان رفت اما عملاکردش به گونه‌ای نبود که این تیم نه چندان مطرح قطری خواستار حفظ او باشد. رسانه‌های قطری طی هفته‌های اخیر خبرهایی در خصوص قطع همکاری او با ام صلال منتشر کرده اند که نزدیک به واقعیت است.

در صورتی که چشمی‌نتواند در قطر برای خودش مشتری مناسبی پیدا کند احتمالا زیاد شاهد بازگشت او به فوتبال ایران و استقلال خواهیم بود. اتفاقی که دور از ذهن هم نیست چرا که این بازیکن در لیست خرید فرهاد مجیدی هم نامش دیده می‌شود.

علی کریمی؛ جذب او کار مدیران استقلال نیست!

فرمانده سابق آبی‌ها در پایان فصل قبل با هر رقمی‌که سعادتمند به او پیشنهاد داد حاضر به تمدید قرارداد خود نشد. سعادتمند در پاسخ به اعتراض هواداران استقلال در خصوص جدایی این بازیکن گفته بود «حاضرم بالاترین رقم پرداختی به یک بازیکن ایرانی را برای علی کریمی‌در نظر بگیرم.» اما بالاترین رقم پرداختی به یک بازیکن ایرانی هم با رقم پرداختی القطر تفاوت فاحشی داشت تا در نهایت‌هافبک سابق آبی‌ها تیم ضعیف قطری را به استقلال ترجیح بدهد. هرچند او در ادامه به صورت قرضی راهی الدوحیل تیم متمول قطری شد اما عملکردش در این تیم راضی کننده نبود تا فعلا محتمل ترین گزینه برای این بازیکن بازگشت به القطر باشد.

اما در صورتی که القطر هم خواهان این بازیکن نباشد علی کریمی‌تمام تلاش خود را خواهد کرد تا در ۲۸ سالگی همچنان به حضورش در قطر ادامه دهد. شاید بازگشت به ایران برای او به عنوان پایان دوران لژیونر بودنش و درآمدزایی از لیگ قطر باشد. هر چند با شناختی که از مدیران استقلال وجود دارد آنها توانایی راضی کردن این بازیکن را نخواهند داشت. فراموش نکنیم علی کریمی‌اساسا بازیکن گران قیمتی در فوتبال ایران محسوب می‌شود.

امید ابراهیمی؛ بازگشت به استقلال وخداحافظی با پیراهن آبی؟

کاپیتان سابق استقلال ۳ فصل پیش تصمیم گرفت تا در ۳۱ سالگی شانس لژیونر شدن و درآمدزایی از فوتبال قطر را از دست ندهد. او بعد از جام جهانی راهی الاهلی قطر شد و بعد از یک فصل حضور در یوپن بلژیک دوباره به این تیم قطری بازگشت. اما این روزها اخباری در خصوص جدایی او از الاهلی شنیده میشود و مقصد بعدی او حتی الوکرده اعلام شده است. اما این موضوع هنوز به صورت رسمی‌اعلام نشده است.

شاید منطقی ترین گزینه برای ابراهیمی‌بازگشت به استقلال در ۳۴ سالگی وخداحافظی با پیراهن استقلال باشد اما به نظر می‌رسد این بازیکن اگر پیشنهادی از لیگ قطر داشته باشد همچنان به حضورش در این کشور ادامه دهد. با این حال اوهم یکی از گزینه‌های مجیدی برای سروسامان دادن به خط میانی تیمش است. بازیکنی که البته از علی کریمی‌ارزانتر و البته کمی‌در دسترس تر است.

کاوه رضایی؛ انتقال غیرممکن برای آبی‌ها

ستاره سابق خط حمله استقلال تنها با یک فصل حضور در این تیم خاطرات خوشی برای آبی‌ها رقم زد. او بعد از ۳ فصل که از جدایی اش از این تیم می‌گذرد همچنان عکس پروفایلش در فضای مجازی با پیراهن استقلال است. مهاجم ملی پوشی که این فصل  به صورت قرضی در شارلروای بلژیک حضور داشت و گفته می‌شود بروژ بلژیک که تیم اصلی او محسوب می‌شود این بازیکن را در لیست فروش خود قرار داده است. رضایی احتمالا در فصل آینده هم در شارلروا خواهد بود. بازیکنی که بلندپروازی‌های او در لیگ بلژیک هنوز به پایان نرسیده است و احتمال حضور او در استقلال چیزی نزدیک به صفر است.

بیشتر بخوانید:

استقلال مگ ، یارِ جدید مکتب آبی

برای اسطوره‌ ی استقلال و آن سفر همیشگی / یاد باد آن سپیده، آن امید !

واکنش استقلالی ها به صحبت های گلمحمدی و خطیبی

داستان های فرهاد مجیدی و بهزاد غلامپور

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید