یک اتفاق عجیب/ قرار بود موعود بنیادی‌فر داور دربی باشد!

آخرین خبرها

یک اتفاق عجیب/ قرار بود موعود بنیادی‌فر داور دربی باشد!

یک اتفاق عجیب/ قرار بود موعود بنیادی‌فر داور دربی باشد!

پایگاه خبری فوتبالی- برخی خبرها حاکی از آن است قرار بوده موعود بنیادی فر داور دربی پایتخت باشد اما اصرار دپارتمان داوری و کمیته داوری باعث شده اکبریان داور دربی باشد.

به گزارش فوتبالی، انتخاب محمدرضا اکبریان به عنوان داور دربی شماره ۹۵ از همان اولین لحظات با اعتراض گسترده ای به خصوص از طرف هواداران استقلال همراه بود. ظاهرا نگرانی استقلالی ها درست هم بود چرا که اکبریان برای استقلال در دقیقه یک پنالتی را نگرفت و بازی به همین دلیل از دست اکبریان در رفت و در طول بازی هم جنجال ها و اعتراض هایی به داوری او شکل گرفت و جریان بازی متوقف شد. حتی پرسپولیسی ها هم به نحوه قضاوت اکبریان اعتراض کردند و در صحنه هایی معتقد بودند که او به درستی قضاوت نکرده است.

حالا شنیده می شود مدیران رده بالای فدراسیون فوتبال به کمیته و دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال گفته اند که نفر اول لیست بین المللی یعنی موعود بنیادی فر داور بازی حساس پرسپولیس واستقلال شود اما اما خداداد افشاریان(سرپرست کمیته داوران) و علیرضا سهرابی(رییس سابق دپارتمان داوری) برای قضاوت اکبریان در دربی اصرار کرده اند و تاکید کرده اند او در دو سال گذشته، اشتباهات بسیار کمی داشته و میانگین اشتباهاتش کم بوده! و البته نمرات خوبی از ناظران گرفته است و ضمن اینکه او شاید یکی دو سال دیگر بتواند داوری کند! پس از پایان بازی هم به سرعت حکم ریاست حسن کامرانی فر بر دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال رسانه ای شد تا به نوعی مدیران فدراسیون نارضایتی خود را از انتخاب اکبریان نشان دهند.

اکبریان در لیگ هجدهم در آبادان گل سالم استقلال را مردود اعلام کرد تا شانس قهرمانی برای آبی های پایتخت از دست برود. فرهاد مجیدی که در آن مقطع به صورت موقت به عنوان سرمربی استقلال جانشین وینفرد شفر شده بود، بعد از اینکه به تصمیم اکبریان اعتراض کرد از زمین مسابقه اخراج شد تا حواشی آن دیدار به بیشترین حد ممکن خود برسد. اکبریان یکسال بعد از آن ماجرا، در گفت و گویی تلویزیونی اعتراف کرد که دیدار صنعت نفت و استقلال اشتباه کرده اما اعتراض کادرفنی استقلال باعث شده تا او نتواند تصمیمش را اصلاح کند. برخی شنیده ها و خبرها هم حاکی از است که به زودی اکبریان با محرومیت چند جلسه ای هم مواجه می شود.

همه این اتفاقات باعث شد تا قضاوت اکبریان در دربی زیر ذره بین استقلالی ها قرار بگیرد و این داور در دقایق ابتدایی بازی یک اشتباه بزرگ را مرتکب شود. اکبریان در دقیقه ۳ دیدار پرسپولیس و استقلال خطای وحید امیری روی مهدی قایدی را در محوطه جریمه ندید تا خشم استقلالی ها از او چندبار شود. باشگاه استقلال از اکبریان به فدراسیون فوتبال هم شکایت کرده است.

۹۶۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید