گزارش ویژه/ معمای مشاور ایتالیایی مجیدی؛ فدراسیون و سازمان لیگ فعلا مجوز نمی‌دهند!

آخرین خبرها

گزارش ویژه/ معمای مشاور ایتالیایی مجیدی؛ فدراسیون و سازمان لیگ فعلا مجوز نمی‌دهند!

گزارش ویژه/ معمای مشاور ایتالیایی مجیدی؛ فدراسیون و سازمان لیگ فعلا مجوز نمی‌دهند!

پایگاه خبری فوتبالی- مشاور ایتالیایی فرهاد مجیدی، هنوز به ایران نیامده، خبرساز شده است.

به گزارش فوتبالی، حتما در جریان هستید که سرمربی استقلال در فاصله دو روز مانده به دربی درباره یک مربی ایتالیایی صحبت کرد که قرار است به زودی به عنوان عضو غیررسمی کادر فنی استقلال مشغول به کار شود. مجیدی درباره این مربی ایتالیایی گفته بود:” قرار است یک مربی ایتالیایی که در سری آ ایتالیا کار می کند به عنوان مشاور در کنار من باشد. او در بازی های آسیایی هم مشاور من بود و چندین سال هم روی نیمکت تیم ملی ایتالیا نشسته است. “

در شرایطی که هنوز هویت این مربی ایتالیایی مشخص نشده و خیلی عجیب است که هنوز نام این مربی ایتالیایی به بیرون درز نکرده اما امروز اخباری مبنی بر اینکه  مسئولان استقلال در صدد هستند تا با رایزنی با سازمان لیگ مجوز عقد قرارداد رسمی و نشستن مشاور ایتالیایی روی نیمکت را هم دریافت کنند به گوش رسید.

با توجه به آنکه طبق مصوبه هیات رئیسه سازمان لیگ، باشگاههای لیگ برتری حق همکاری با مربی و بازیکن خارجی جدید ندارند، طبیعتا باشگاه استقلال امکان نمی‌تواند مجوز حضور این مربی ایتالیایی را روی نیمکت بگیرد منتهی ماجرا به همین جا ختم نشده و برخی خبرها حاکی از آن بود که کلا حضور هر فرد خارجی جدید در لیگ برتر و تحت هر عنوانی امکان‌پذیر نیست و این موضوع باعث منتفی شدن همکاری مجیدی با مشاور ایتالیایی‌اش شده است.

این خبر زمانی جدی شد که حرفهای سخنگوی باشگاه استقلال درباره مشاور ایتالیایی مجیدی روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت. حجت نظری درباره این موضوع گفته بود: “صرفاً بحث‌هایی در مورد منع فدراسیون فوتبال می‌ماند که آنهم در تلاش هستیم از طریق راه‌‌های مختلف حل کنیم. یعنی اگر این ممنوعیت شامل حال کسی باشد که مجیدی می‌خواهد از آن استفاده کند. چون فرد مدنظر قرار نیست مربی یا بازیکن باشد، باید دید در مصوبه شامل ممنوعیت استفاده از خارجی‌ها قرار می‌گیرد یا نه.”

البته این صحبتهای نظری نشان می دهد که فدراسیون فوتبال وسازمان لیگ فعلا به باشگاه استقلال مجوز نداده‌اند چرا که خبرنگار فوتبالی برای پیگیری این موضوع با فریبرز محمودزاده مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تماس گرفت که او ترجیح داد درباره این موضوع صحبت نکند و پاسخگویی درباره این ماجرا را به عهده بخش حقوقی فدراسیون فوتبال گذاشت! پاسخی عجیب که در این باره نشنیده بودیم بخش حقوقی فدراسیون فوتبال یعنی خانم فاطمه گلستانی نیا که به تازگی به عنوان سرپرست دپارتمان حقوقی فدراسیون فوتبال باید درباره ورود خارجی ها پاسخگو باشد. هر چند که تلفن همراه خانم گلستانی خاموش بود و تلاش ما برای صحبت با ایشان به جایی نرسید. در هر حال یک نگاه متفاوت در این باره وجود دارد. هوشنگ نصیرزاده به عنوان یکی از اعضای هیات رئیسه سازمان لیگ، اما مشکلی برای همکاری استقلال با مشاور ایتالیایی‌اش نمی‌بیند. او در گفت و گوی کوتاهش با خبرنگار فوتبالی به این نکته اشاره می‌کند که مربی ایتالیایی مورد نظر فرهاد مجیدی می‌تواند به عنوان مشاور با استقلال قرارداد ببندد و نه تنها مشکلی برای حضور در تمرینات این تیم نخواهد شد بلکه در بازیهای استقلال هم می‌تواند به عنوان مهمان باشگاه به ورزشگاه برود منتهی از آنجایی که به لحاظ قانونی امکان عقد قرارداد با این فرد ایتالیایی به عنوان مربی وجود ندارد، طبیعتا کارت او برای حضور روی نیمکت استقلال هم از سوی سازمان لیگ صادر نخواهد شد و قراردادی هم نمی‌تواند بسته شود. 

البته چون حقوق خارجی‌ها فقط از طریق قرارداد باید پرداخت شود، آن وقت حضور این سرمربی در استقلال به مشکل می‌خورد. نصیرزاده در ادامه صحبتهایش روی یک مساله مهم هم تاکید می‌کند. اینکه اگر استقلال با این فرد ایتالیایی قرارداد ببندد، عواقب این قرارداد به عهده خود باشگاه خواهد بود و در صورتی که این مربی بر سر مسائل مالی با باشگاه استقلال به مشکل بخورد، به خاطر قراردادی که با این باشگاه بسته، امکان شکایت از این باشگاه را خواهد داشت. 

قانون منع ورود مربیان وبازیکنان خارجی قرار است از فصل آینده برداشته شود اما این برداشته شدن قرار است با شرط و شروط و تضامینی باشد که مطمئنا باشگاههای بدهکاری چون استقلال و پرسپولیس نمی‌توانند از عهده‌اش بربیایند. به نظر می‌رسد سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال فعلا به هیچ خارجی تازه واردی مجوز ندهند.

۱۹۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید