گزارش زنده/ تساوی بدون گل پرسپولیس و استقلال در پایان نیمه اول

آخرین خبرها

گزارش زنده/ تساوی بدون گل پرسپولیس و استقلال در پایان نیمه اول

گزارش زنده/ تساوی بدون گل پرسپولیس و استقلال در پایان نیمه اول

پایگاه خبری فوتبالی- نیمه نخست دربی پایتخت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

به گزارش فوتبالی، درست است که استقلال مجیدی در نیمه نهایی فصل گذشته جام حذفی و در ضربات پنالتی، رقیب سنتی‌اش را شکست داد اما او در دو دیداری که سرمربی استقلال در دربی بوده، نتوانسته در وقت قانونی پرسپولیس را شکست دهد و یحیی گل‌محمدی هم در چهار دربی قبلی نتوانسته از سد استقلال بگذرد.

انگیزه دو سرمربی برای پیروزی: در صورتی که پرسپولیس فردا برنده دربی شود با تعداد بازی مساوی با سپاهان جای این تیم را در صدر جدول خواهد گرفت و تبدیل به شانس اول قهرمانی خواهد شد. استقلال هم در صورتی که برنده دربی شود، می‌تواند امیدوار باشد که در ادامه لیگ نتایج بازیها طوری رقم بخورد که این تیم بعد از سالها بتواند قهرمانی در لیگ را تجربه کند.

غایبان احتمالی: آرش رضاوند که به دلیل محرومیت غایب قطعی دربی خواهد بود اما فرشید اسماعیلی علیرغم حضور در تمرین دیروز استقلال، هنوز معلوم نیست که در دربی امروز حضور خواهد داشت یا نه و فرهاد مجیدی هم در کنفرانس امروزش به این نکته اشاره کرده که تکلیف این بازیکن در تمرین امروز تیمش مشخص خواهد شد.

در ترکیب پرسپولیس هم امید عالیشاه، سیامک نعمتی و محمدحسین کنعانی‌زادگان شرایط مبهمی برای حضور در بازی امشب دارند.

نتیجه هفته گذشته: پرسپولیس با سپاهان به تساوی ۱-۱ رسید و استقلال با نتیجه ۰-۲ به ذوب آهن باخت.

وضعیت در جدول: پرسپولیس با ۴۲ امتیاز در رده دوم قرار دارد و استقلال ۳۴ امتیازی تیم سوم جدول است.

جمعه ۲۴ اردیبهشت

پرسپولیس – استقلال ساعت ۱۹:۳۰

تیم داوری: محمد رضا اکبریان – علیرضا ایلدرم – مهدی عالیقدر – حسن اکرمی

ترکیب پرسپولیس مقابل استقلال

حامد لک، سیامک‌ نعمتی، وحید امیری، سید جلال حسینی، محمد حسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، مهدی ترابی، احسان پهلوان، شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر 

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب استقلال مقابل پرسپولیس

رشید مظاهری، محمد نادری، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، مسعود ریگی، مهدی مهدی‌پور، مهدی قایدی، وریا غفوری، ارسلان مطهری و هرویه میلیچ

سرمربی: فرهاد مجیدی

اخطار

شهریار مغانلو (۳۰) از پرسپولیس

لحظات حساس

دقیقه ۳: اولین صحنه مشکوک به پنالتی در این لحظه اتفاق افتاد؛ جایی که مهدی قایدی در برخورد با وحید امیری در محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد، اما اکبریان اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

دقیقه ۵: حرکت ارسلان مطهری تا پشت محوطه جریمه پرسپولیس و شوت ناگهانی پای چپ او را حامد لک با واکنش خوبی دفع کرد و در ادامه نیز ضربه مهدی قایدی در ریباند به تور در کنار دروازه اصابت کرد.

دقیقه ۱۳: ارسال مهدی ترابی از روی ضربه آزاد را احمد نوراللهی با ضربه سر زد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال عبور کرد.

دقیقه ۱۷: دو حمله پیاپی خطرناک استقلال در مرحله اول توسط سید جلال دفع شد و در ادامه نیز ارسال عارف غلامی از جناح راست در موقعیت آفساید به ارسلان مطهری رسید و با شوت او به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶: پیشروی مهدی ترابی تا پشت محوطه جریمه استقلال و شوت فنی بغل پای او با کمترین اختلاف از کنار تیرک دروازه آبی‌ها عبور کرد و تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۳۰: ارسلان مطهری برای دومین بار از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که این‌بار هم ضربه محکم او را حامد لک به خوبی در اختیار گرفت.

۷۴۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید