گزارش ایرنا/ پایان رویاهای استقلال؛ تمام اشتباهات مجیدی در دربی ۹۵

آخرین خبرها

گزارش ایرنا/ پایان رویاهای استقلال؛ تمام اشتباهات مجیدی در دربی ۹۵

گزارش ایرنا/ پایان رویاهای استقلال؛ تمام اشتباهات مجیدی در دربی ۹۵

پایگاه خبری فوتبالی- استقلال اگر فاتح دربی می‌شد می‌توانست امیدهایش را برای قهرمانی در لیگ برتر زنده نگه دارد. اما رویای آبی‌ها بر باد رفت تا آنها آرزوهایشان را از این پس در جام حذفی جستجو کنند! 

به گزارش فوتبالی و به نقل از ایرنا، حالا عملیات آبی‌ها برای به صدر جدول غیر ممکن شد و هواداران این تیم باید همچون سال‌های گذشته تماشاگر قهرمانی رقبا در پایان لیگ برتر باشند!

کجاست آن تیم شاداب لیگ قهرمانان؟

استقلال در لیگ قهرمانان آسیا تیمی با طراوت، شاداب و قدرتمند بود که توانست در گروه اول با شایستگی عنوان نخست را کسب کند.

شروع دربی با تمام عناصر دفاعی نشان از احتیاط فرهاد مجیدی برای نباختن داشت،تیمی که برای جا نماندن از کورس قهرمانی نیاز مبرم به پیروزی و سه امتیاز بازی داشت نباید ترسو و دفاعی وارد زمین می‌شد!

 فرهاد مجیدی سیستم ۲-۵-۳ را برای شهرآورد ۹۵ برگزید،سیستمی که به قول کارشناسان نیاز به تمرین و استمرار، مرور و آموزش جایگیری دارد،در این سیستم نفراتی که در خط دفاعی به کار گرفته می‌شوند علاوه بر خصوصیات دفاعی باید در بازیسازی نیز از تبحر کافی برخوردار باشند.

عارف غلامی،سیاوش یزدانی،امیر حسین مرادمند،فاقد این ویژگی بودند نتوانستند بر خلاف همتاهای خود در پرسپولیس موفق باشند، این ضعف بزرگ باعث شد تا توپ اغلب اوقات به بدترین شکل ممکن به خط هافبکی برسد که از نبود یک پلی‌میکر مدت‌هاست رنج می‌برد!

مجیدی باز هم در تعویض دربی نمره قبولی نگرفت

در دربی برگشت لیگ نوزدهم تعویض جنجالی فرهاد مجیدی برتری را زا استقلال گرفت. آبی‌پوشان در حالی که ۲ بر یک از رقیب سنتی جلو بودند قایدی از زمین بیرون رفت تا نوبه به بازی کردن آرش رضاوند برسد. این تعویض باعث شد خط دفاعی پرسپولیس بدون ترس از ضد حملات جلو کشیده و با فشار بیشتری حمله کند، در نهایت هم گل مساوی به ثمر رسد تا استقلال به یک امتیاز برسد.

در دربی جام حذفی تعویض فرهاد مجیدی باز هم به سود استقلال نبود.این تیم که در نیمه اول با گل ارسلان مطهری به رختکن رفته بود با شروع نیمه دوم گل مساوی را از پرسپولیس خورد تا سرمربی آبی‌پوشان تصمیم بگیرد فرشید اسماعیلی را از زمین بیرون کشیده و به فرشید باقری بازی دهد. پس از این تعویض خط هافبک استقلال تضعیف شد و کارآرایی نیمه اول را نداشت.

 دربی ۹۵ وقتی استقلال دروازه‌اش توسط عیسی آل کثیر باز شد فرهاد مجیدی پنج تعویض انجام داد، شیخ دیاباته، فرشید اسماعیلی، آرمان رمضانی،محمد دانشگر و داریوش شجاعیان بازیکنانی بودن که جواز حضور در میدان را پیدا کردند. این تعویض‌ها خط هافبک استقلال را از جریان بازی خارج کرد تا استقلال از توپ‌های بلند استفاده کند، توپ‌های بلند تاثیری در نتیجه بازی نداشت تا مجیدی یکبار دیگر در تعویض‌های دربی نمره قبولی نگیرد.

مهار قایدی با پهلوان

مهدی قایدی یکی از امیدهای استقلال برای گلزنی در دبری ۹۵ بود،او در دیدارهای گذشته دو تیم عملکرد بسیار درخشانی داشت و با گل‌ها و پاس‌گل‌هایش خواب را بر رقیب سنتی آشفته کرده بود.

گل‌محمدی که به خوبی می‌دانست اگر قایدی آزادی عمل داشته باشد روز سختی را برای تیمش رقم می‌زند برای مهار نیمار استقلال دست به ایده جالبی زد.بازی نزدیک احسان پهلوان با قایدی راه نفوذ این بازیکن را بست تا ابتکار عمل کمتری داشته باشد.مجیدی برای فرار از این بن‌بست نتوانست کار خاصی انجام ندهد.

او می‌توانست تغییراتی در فضای حرکتی قایدی ایجاد کند و حتی با تغییر پست قایدی برای دقایقی او را به بازی برگرداند.....

مجیدی خودش را وارد حاشیه کرد

فرهاد مجیدی در نشست مطبوعاتی پیش از با پرسپولیس وارد یک چالش بزرگ شد. سرمربی استقلال به جای تمرکز روی بازی وارد حاشیه‌هایی شد که نیازی به آن نداشت.

انتقاد از وزارت ورزش و جوانان در حالی صورت که او در سیزده‌ ماه گذشته سه بار در همین وزارت ورزش و جوانان حکم سرمربیگری‌ استقلال را دریافت کرد! ای کاش سرمربی آبی‌پوشان به جای پرداختن به مسایلی که هیچ بار فنی نداشت تمرکز خود و تیمش را به هم نمی‌ریخت تا استقلال با آرامش بیشتری پا به زمین مسابقه می‌گذاشت.

دستیار واجب‌تر از نان شب

دربی ۹۵ ثابت کرد فرهاد مجیدی به یک کمک مربی و مشاور درجه اول نیاز مبرم دارد، جدایی فراز کمالوند از استقلال تاثیر منفی در عملکرد این تیم داشته است. شاید اگر در کنار او فردی فنی قرار داشت در طول ۹۰ دقیقه دربی می‌توانست کمک زیادی به سرمربی استقلال کند!

به طور حتم مجیدی متوجه شده است در ادامه راه به مشاوری امین و البته با دانش نیاز دارد و بادی در سریع‌ترین زمان ممکن گزینه ایتالیایی را که وعده داده است به تهران کشانده  از نظراتش استفاده کند!

۶۶۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید