کشتی فرنگی جام وهبی امره| راهیابی عباس‌پور، دادمرز و مختاری به دیدار فینال

آخرین خبرها

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ترکیه امروز (جمعه) در شهر استانبول برگزار شد که سه نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند، یکی از اعضای تیم به دیدار رده‌بندی رفت و دو کشتی‌گیر نیز راهی گروه بازنده‌ها شدند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که شش کشتی‌گیر حضور دارند، رقابت‌ها به صورت دوره‌ای و در دو گروه سه نفره برگزار شد که سجاد عباس‌پور در دور اول ودرینکوف از روسیه را مغلوب کرد و با توجه به حاضر نشدن رجب از ترکیه، در دیدار دوم نیز پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. پویا دادمرز نیز مقابل گریگوروف از بلغارستان و کلیچ از ترکیه به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. دو کشتی‌گیر کشورمان در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل رقبای خود به برتری دست یافتند و راهی فینال شدند.

براساس این گزارش، در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم سلیمان‌اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل نماینده‌ای از کشور ترکیه مغلوب و راهی دیدار رده‌بندی شد. در پایین جدول نیز محمد نوربخش در دور نخست به مصاف آسخات محمد علی‌اف از قزاقستان به پیروزی رسید، اما در کشتی دوم با نتیجه ۱۰ بر ۹ مغلوب حریف ترک خود شد و با توجه به شکست این حریف، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

همچنین در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست اوزیل از کشور ترکیه را مغلوب کرد. در همین وزن امین کاویانی‌نژاد مقابل دیمیتروف از بلغارستان به پیروزی دست یافت. دو نماینده کشورمان در دور بعد به مصاف هم رفتند که مختاری با نتیجه ۲ بر یک مقابل کاویانی‌نژاد به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر حریفی از کشور روسیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. کاویانی‌نژاد نیز در گروه شانس مجدد به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه خواهد داد.

این نتایج در حالی رقم خورد که در پایین جدول وزن ۸۲ کیلوگرم محمد ناقوسی در دور اول مقابل یونس‌اف از روسیه شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. رسول گرمسیری نیز در دور نخست کشتی‌گیری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم مغلوب امره کوش از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر مقابل حریف روسی، گرمسیری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مسابقات شانس مجدد، رده‌بندی و فینال اوزان فوق فردا (شنبه) برگزار می‌شود.

فردا همچنین مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم این رقابت‌ها برگزار می‌شود که مهرداد مردانی و امید آرامی در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمد الیاسی و محمد اسدی در وزن ۶۷ کیلوگرم، پرهام قنبری در وزن ۷۷ کیلوگرم و رامین طاهری و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

کشتی فرنگی جام وهبی امره| عباس‌پور، دادمرز، دلخانی و مختاری به مرحله نیمه نهایی رسیدند

انتهای پیام/

انتشار خبرهای بخش سایر رسانه ها به معنای تایید آن توسط استقلال مگ نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید