کرمانی‌مقدم: برنده و بازنده دربی باید ماجرا را تمام کنند/ مقصر جلوه دادن یکدیگر خوب نیست

آخرین خبرها

کرمانی‌مقدم: برنده و بازنده دربی باید ماجرا را تمام کنند/ مقصر جلوه دادن یکدیگر خوب نیست

کرمانی‌مقدم: برنده و بازنده دربی باید ماجرا را تمام کنند/ مقصر جلوه دادن یکدیگر خوب نیست

پایگاه خبری فوتبالی- مجتبی کرمانی‌مقدم پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد که تیمی که در دربی برنده یا بازنده شده است، باید همانجا ماجرا را تمام کند و به حواشی دامن نزند. 

به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، مجتبی کرمانی‌مقدم درباره حواشی و اتفاقات پیش و پس از دربی ۹۵ از سوی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: در این چند روز اتفاقاتی افتاده است که آدم متأثر می‌شود. به اعتقاد من، وقتی یک بازی انجام شد، تیمی که برده یا باخته است، همانجا باید ماجرا را تمام کند. نه اینکه بازی تمام شده و حالا دنبال مقصر جلوه دادن یکدیگر باشند.

وی افزود: می‌بینیم که یکسری اتفاقات دیگر پیش آمده و اینجا همه چیز را به هم ربط داده‌اند؛ این اتفاقات درست نیست و برای فوتبال‌مان بد است. باید با آرامش جلو برویم، چون فوتبال ما همینطور هم مشکل دارد. هر چیزی که بگوید در این فوتبال هست، از شرط بندی گرفته تا دلالی، حداقل اجازه بدهیم هواداران از خود فوتبال لذت ببرند. هوادار از یک بازی ناراحت می‌شود و از یک بازی خوشحال، این بار هواداران پرسپولیس از این بازی لذت بردند و هواداران استقلال ناراحت شدند، اما استقلال تیم خوبی دارد و این تیم بهتر از این هم خواهد شد. اجازه بدهند که فوتبال هواداران را خوشحال کند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در واکنش به این مسئله که به نظر می‌رسد بخشی از این درگیری‌ها از تیم مدیریتی دو باشگاه نشأت می‌گیرد که حواشی بیرون زمین را افزایش داده‌اند، اظهار داشت: قطعاً خود مدیران فهمیده‌اند که چه کاری کرده‌اند. پرسپولیسی‌ها که درخواست کردند بازی عقب بیفتد به این دلیل بود که از لیگ قهرمانان برگشته بودند و از آن شرایط جهنمی کرونا وارد قرنطینه شدند. انصافاً درخواست طبیعی بود. از طرفی چون استقلالی‌ها در نیم‌فصل اول درخواست برابر شدن بازی‌ها پیش از دربی را داشتند، طبیعی بود که پرسپولیسی‌ها نیز این درخواست را داشته باشند.

«وقتی حساسیت‌ها زیاد می‌شود، طبیعتاً درگیری‌ها افزایش پیدا می‌کند.»، کرمانی‌مقدم با بیان این جمله گفت: حساسیت‌ها را که زیاد می‌کنند، این مسائل پیش می‌آید. دربی که می‌شود تمام رسانه‌ها، تمرکزشان روی این بازی است. کری خوانی هواداران هم باعث می‌شود استرس وجود بازیکنان را بگیرد. درست است که شرایط این بازی فرق می‌کند، اما در اصل با سایر بازی‌ها نباید تفاوت داشته باشد. این همه در دنیا دربی برگزار می‌شود و در آرامش به پایان می‌رسد، اما اینجا آن آرامش را نمی‌بینیم که برای فوتبال‌مان خوب نیست.

۷۴۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید