پرسپولیس یک – استقلال صفر| پرسپولیس، استقلال را از کورس قهرمانی خارج کرد

آخرین خبرها

پرسپولیس یک – استقلال صفر| پرسپولیس، استقلال را از کورس قهرمانی خارج کرد

پرسپولیس یک - استقلال صفر| پرسپولیس، استقلال را از کورس قهرمانی خارج کرد

پایگاه خبری فوتبالی- دربی پایتخت با برتری یک بر صفر سرخپوشان به پایان رسید.

به گزارش فوتبالی، در چارچوب رقابت های هفته ۲۳ لیگ برتر، دربی پایتخت میان دو تیم پرسپولیس و استقلال از ساعت ۱۹:۳۰ امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد.

نیمه اول این دیدار کاملا پایاپای دنبال شد و هر دو تیم در بازکردن دروازه حریف ناکام ماندند و نیمه نخست این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم این دیدار و در دقیقه ۵۵، عیسی آل کثیر دروازه آبی‌پوشان را باز کرد تا پرسپولیس با نتیجه یک بر صفر جلو بیفتد.

شاگردان مجیدی پس از دریافت این گل درصدد جبران برآمدند و روند هجومی تری را در پیش گرفتند اما تلاش های آن ها برای باز کردن دروازه پرسپولیس به ثمر نرسید تا دربی نود و پنجم پایتخت با برتری یک بر صفر شاگردان گل‌محمدی به اتمام برسد.

ترکیب پرسپولیس مقابل استقلال

حامد لک، سیامک‌ نعمتی (۴۶- فرشاد فرجی)، وحید امیری، سید جلال حسینی، محمد حسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا (۴۶- میلاد سرلک)، مهدی ترابی، احسان پهلوان، شهریار مغانلو (۸۲- علی شجاعی) و عیسی آل کثیر (۳+۹۰- مهدی عبدی) 

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب استقلال مقابل پرسپولیس

رشید مظاهری، محمد نادری، محمدحسین مرادمند (۶۰- شیخ دیاباته)، سیاوش یزدانی، عارف غلامی (۱+۹۰- محمد دانشگر)، مسعود ریگی، مهدی مهدی‌پور (۸۰- داریوش شجاعیان)، مهدی قایدی، وریا غفوری، ارسلان مطهری (۱+۹۰- آرمان رمضانی) و هرویه میلیچ (۶۰- فرشید اسماعیلی) 

سرمربی: فرهاد مجیدی

شرح گل

پرسپولیس یک – استقلال صفر (دقیقه ۵۵: عیسی آل‌کثیر): وحید امیری با حرکت سریع تا پشت محوطه جریمه استقلال پیش رفت که پاس در عرض او را شهریار مغانلو با مهار توپ و شوت روی پای زمینی زد تا در ادامه دفع رشید مظاهری مقابل پای عیسی آل‌کثیر بیفتد و با ضربه بغل پا گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند.

اخطار

شهریار مغانلو (۳۰) از پرسپولیس

وحید امیری (۵۲) از پرسپولیس

حامد لک (۶۵) از پرسپولیس

عیسی آل‌کثیر (۸۲) از پرسپولیس

سیاوش یزدانی (۹۰) از استقلال

اخراج

فرشاد فرجی (۸+۹۰) از پرسپولیس

لحظات حساس

دقیقه ۳: اولین صحنه مشکوک به پنالتی در این لحظه اتفاق افتاد؛ جایی که مهدی قایدی در برخورد با وحید امیری در محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد، اما اکبریان اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

دقیقه ۵: حرکت ارسلان مطهری تا پشت محوطه جریمه پرسپولیس و شوت ناگهانی پای چپ او را حامد لک با واکنش خوبی دفع کرد و در ادامه نیز ضربه مهدی قایدی در ریباند به تور در کنار دروازه اصابت کرد.

دقیقه ۱۳: ارسال مهدی ترابی از روی ضربه آزاد را احمد نوراللهی با ضربه سر زد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال عبور کرد.

دقیقه ۱۷: دو حمله پیاپی خطرناک استقلال در مرحله اول توسط سید جلال دفع شد و در ادامه نیز ارسال عارف غلامی از جناح راست در موقعیت آفساید به ارسلان مطهری رسید و با شوت او به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶: پیشروی مهدی ترابی تا پشت محوطه جریمه استقلال و شوت فنی بغل پای او با کمترین اختلاف از کنار تیرک دروازه آبی‌ها عبور کرد و تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۳۰: ارسلان مطهری برای دومین بار از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که این‌بار هم ضربه محکم او را حامد لک به خوبی در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۶: نزدیک بود استقلال در شروع نیمه دوم به گل برسد که نفوذ خطرناک مهدی قایدی از سمت راست محوطه جریمه و پاس در عرض او را حامد لک به زیبایی با پا دفع کرد تا این واکنش اجازه ندهد توپ به محمد نادری یا ارسلان مطهری برسد و دروازه پرسپولیس باز شود.

دقیقه ۶۵: دیاباته در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد که چرخش و شوت محکم او از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۸۳: سانتر خطرناک مهدی قایدی از روی کرنر را مهاجم استقلال با ضربه سر زد که تو پس از دفع حامد لک به سیاوش یزدانی رسید که در ادامه ضربه سر او در آستانه ورود به دروازه پرسپولیس از روی خط توسط علی شجاعی دفع شد تا استقلال به گل نرسد و در ادامه نیز شوت راه دور داریوش شجاعیان با اختلاف زیادی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۳+۹۰: شوت پای چپ مهدی ترابی از زاویه بسته را رشید‌مظاهری در اختیار گرفت.

دقیقه ۴+۹۰: ضربه سر محمد دانشگر روی توپ ارسالی از کرنر توسط مهدی قایدی ثمری نداشت و با اختلاف از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.

۷۴۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید