ورمزیار: ستاره این روزهای استقلال، ریگی است

آخرین خبرها

به گزارش آوای استقلال، صادق ورمزیار پیشکسوت تیم استقلال تهران می‌گوید با وجود اینکه عملکرد این تیم از نظر هجومی مثبت بوده و در تعداد گل‌های زده آمار مناسبی را اجرا کرده است اما باید مشکل دفاعی را برطرف کند تا به راحتی گل نخورد.

بازی استقلال و ذوب آهن چطور بود؟

این بازی نسبت به دیدار دو تیم در لیگ برتر، خیلی بهتر بود و استقلال در این بازی بهتر از موقعیت‌هایش استفاده کرد. این تیم در بحث فنی خوب کار کرد ولی بازهم با استقلالی که در آسیا حضور داشت، فاصله دارد. استقلال باید همه تیم‌های مقابل را به چشم تیم‌های آسیایی ببیند. پرسپولیس یا ذوب‌آهن کم و کسری از تیم‌های آسیایی ندارند و استقلال باید در هر شرایطی آماده وارد زمین شود. نفوذ استقلال به عمق خط دفاع ذوب‌آهن در این بازی خیلی سخت نبود و این موضوع باعث شد استقلال موقعیت‌های دیگری هم داشته باشد ولی از آنها استفاده نکند. به هر حال استقلال به چیزی که می‌خواست در این بازی رسید و به مرحله بعد راه پیدا کرد.

به عملکرد مهاجمان انتقاد می‌شود؟

بیشتر مشکل آنها به مسائل روحی و روانی برمی‌گردد. بعد از بازی‌های آسیایی غرور کاذبی در تیم استقلال ایجاد شد و همانطور که دیدید اثراتش به دربی هم کشید و عملا قهرمانی لیگ از دست رفت. نوع و سبک بازی در سه جام باید متفاوت باشد و برای هر جام روش‌های خاص خود به کار گرفته شود.

همینطور خط دفاعی هم مورد انتقاد است؟

فرهاد مجیدی حتما باید یک دستیار خوب به کادرش اضافه شود. دفاع استقلال خیلی مشکل دارد و این موضوع برای تیم بزرگی مثل استقلال خوب نیست. آمار گل زده استقلال خیلی خوب است ولی آمار گل خورده هم خیلی زیاد است. یک تیم بزرگ ابتدا باید گل نخورد ولی ما خیلی راحت گل می‌خوریم.

مسعود ریگی در این بین مورد علاقه طرفداران است؟

واقعا همین است. استقلال با وجود نوسان بازیکنانش یک بازیکن دارد که جور همه را می‌کشد و آن ستاره این روز‌های استقلال، مسعود ریگی است. این بازیکن به صورت کامل در اختیار تیم است و می‌توان روی آن حساب کرد. قایدی هم زحمتکش است و کاری که باید را انجام می‌دهد اما در دربی به جز ریگی بقیه بازیکنان خوب نبودند. فکر می‌کنم ریگی در تیم ملی پشت سر امید ابراهیمی و احمد نوراللهی مانده است ولی این بازیکن خیلی به درد تیم ملی می‌خورد.

این به تغییر سیستم مربوط نمی‌شود؟

به نظرم استقلال مشکلی از لحاظ اجرای سیستم مورد نظر کادر فنی ندارد چون بازیکنان خلاق و خوبی در این تیم بازی می‌کنند اما در ساختار دفاعی، نوع پرس حریف و استفاده از نفرات دچار مشکل است. در نیمه اول بازی با ذوب‌آهن دیدم که حریف با ۲-۳ پاس استقلال را تحت فشار می‌گذاشت. بعد از بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا پیشرفت تاکتیکی خاصی در تیم ندیدم. مثلاً در بازی با ذوب‌آهن روی کارهای ترکیبی بین قائدی و اسماعیلی به گل رسیدیم ولی سؤال اینجا است اگر یکی از این دو بازیکن در زمین نباشند آیا همین شیوه گلزنی اجرا می‌شود؟

شایعات زیادی هم در مورد دیاباته وجود دارد؟

دیاباته خیلی از بازی‌ها را به همین دلیل آسیب دیدگی از دست داده است. باید فکری به حال او شود. تعداد مرخصی‌های او به یک طرف ولی باید قبول کنیم که او با وجود تمام زحماتی که برای تیم کشیده شباهتی به بازیکن فصل قبل ندارد. از نظر من ساختار باشگاه دچار مشکل است، ما نه درآمد داریم و نه تبلیغات مناسب اما بازیکن خارجی جذب می‌کنیم. ظاهراً فدراسیون فوتبال هم می‌‌خواهد مجوز حضور بازیکنان و مربیان خارجی را صادر کند ولی خود آنها بهتر می‌دانند ما از اسم لیگ حرفه‌ای فقط نامش را داریم و فقط مسابقات را بی‌انگیزه برگزار می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید