نقشه “فرهاد” برای “باشو” در سرزمین نفت چیست؟!

آخرین خبرها

به گزارش سایت استقلال مگ به نقل از  آوای استقلال، سال‌ها بعد اگر کسی خواست درباره کیفیت این روزهای فوتبال مهدی قایدی صحبت کند، احتمالاً گل‌های او به پرسپولیس را به دیگران نشان می‌دهد که با ظرافتی قابل تحسین در عرض حرکت می‌کند و ضربه نهایی را وارد می‌کند. شاید به سراغ پاس گل او به محمد نادری در بازی با الشرطه بروند که چطور در آن موقعیت سخت، مدافع پیش تاخته تیمش را پیدا کرد و یا دریبل کم نظیر او در بازی با الدحیل را به معرض نمایش می‌گذارد که چگونه مدافع ملی‌پوش قطری را محو کرد اما اگر من بخواهم روزی برای اثبات کیفیت فوق‌العاده قایدی، فقط به یک صحنه خاص اشاره کنم، به سراغ گل دوم استقلال مقابل ذوب‌آهن می‌روم.
عملکرد این روزهای مهدی قایدی، نشانه‌ای واضح از بلوغ فوتبال مهاجمی است که در بالاترین سطح فوتبال، بی‌وقفه می‌درخشد. همیشه عادت داشتیم که قایدی را استعدادی توصیف کنیم که «فردا» به او تعلق دارد اما مهدی «امروز» بی‌تردید یکی از بهترین‌های ایران و آسیاست.
آنچه مهدی در آن لحظه خاص مقابل ذوب‌آهن انجام داد، نمایش دقیقی از یک مهاجم کامل بود؛ تلفیقی از هوش، آگاهی محیطی و قدرت تصمیم‌گیری در لحظه. پاس آن گل به نام آرش رضاوند ثبت شد و این فرشید اسماعیلی بود که توپ را به تور نشاند اما چه کسی می‌تواند ادعا کند که نقش مهدی قایدی در به ثمر رسیدن این گل، کمتر از دو همبازی‌اش بود؟ او بدون اینکه کوچکترین ضربه‌ای بزند، تنها با پریدن از روی توپ (دامی) پایه‌گذار صعود استقلال به مرحله بعدی جام حذفی شد.
قایدی در این بازی، در متن تمام موقعیت‌های گل استقلال جای داشت اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، ۳۰ دقیقه پایانی بازی با ذوب‌آهن است. جایی که ارسلان مطهری بعد از یک ساعت نمایش کم‌رمق جای خود را به آرش رضاوند داد تا برای نیم ساعت، قایدی مهاجم نوک استقلال باشد.
او در این مدت، با تحرک فوق‌العاده‌ای که داشت، بیش از هر زمان دیگری مدافعان ذوب‌آهن را به هم ریخت و چند دقیقه بعد از گل دوم، این موقعیت را برای فرشید اسماعیلی ایجاد کرد که هت‌تریک کند.
حالا که شیخ دیاباته وضعیت نامشخصی پیدا کرده و ارسلان مطهری از شرایط آرمانی فاصله گرفته، این گزینه برای فرهاد مجیدی روی میز قرار می‌گیرد که قایدی را در پستی تازه به کار بگیرد. حضور قایدی در پست مهاجم نوک، شاید با ویژگی‌های فیزیکی او سازگار نباشد اما این مسأله را هم نمی‌توان نادیده گرفت که مرد شماره ۱۰ استقلال، هرچه به دروازه حریفان نزدیکتر باشد، اثربخشی بیشتری دارد.
بازی آینده با صنعت نفت آبادان به ما نشان می‌دهد که آیا فرهاد مجیدی نقشه‌های تازه‌ای برای مهدی قایدی در سر دارد؟
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید