نامه باشگاه استقلال در کشوی کدام مدیر فدراسیون خاک می‌خورد؟!

آخرین خبرها

به گزارش آوای استقلال، با گذشت حدود دو هفته از درخواست باشگاه استقلال برای جذب دستیار خارجی، سازمان لیگ به صورت مشخص پاسخی در این رابطه به آبی‌پوشان تهرانی ارائه نکرده است.

سوم شهریور سال ۱۳۹۹ بود که ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی برای بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران و در تمامی باشگاه‌های کشور در هیات‌ رییسه فدراسیون فوتبال به تصویب رسید. پیش از این اما ۱۹ اردیبهشت سال گذشته بود که معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی جذب بازیکن و مربی خارجی برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران به طور کلی ممنوع است.

در نهایت ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی برای استقلال و پرسپولیس از هفته ۲۱ نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران و برای سایر تیم ها پیش از فصل نقل و انتقالات بیستمین دوره لیگ برتر به مرحله اجرا در آمد.

۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری اما بر اساس اعلام رسانه ها و به گفته حجت نظری، سخنگوی باشگاه استقلال، استقلالی ها درخواست خود را برای جذب یک مربی ایتالیایی به عنوان دستیار فرهاد مجیدی به سازمان لیگ ارائه کردند و مسئولان این باشگاه اعتقاد دارند قانون منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی برای سرمربیان و بازیکنان خارجی صدق می‌کند و سازمان لیگ فوتبال ایران باید مجوز حضور یک دستیار را برای استقلال صادر کند!

از زمان درخواست استقلالی ها به سازمان لیگ فوتبال ایران در رابطه با جذب دستیار ایتالیایی حدود دو هفته می گذرد، اما سازمان لیگ در این خصوص واکنش و پاسخ مشخص نداشته است! اینکه آیا با وجود ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی سازمان لیگ به استقلالی ها اجازه جذب یک دستیار خارجی را خواهد داد یا اینکه پاسخ سازمان لیگ به درخواست این باشگاه منفی است؟

باید خاطرنشان کرد هرچند به تازگی هیات رییسه سازمان لیگ فوتبال ایران تشکیل جلسه داد و مصوب کرد که از فصل آینده لیگ برتر یعنی بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی لغو خواهد شد و قرار است شاخص و معیارهایی قابل توجه برای جذب مربی و بازیکن خارجی تعیین شود. به گفته سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال این کار توسط یک گروه کارشناسی انجام و موارد قانونی تدوین خواهد شد و پس از نهایی شدن دستورالعمل‌های لازم، موارد به تصویب هیات رییسه خواهد رسید و در فوتبال ایران اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید