مومنی: بعد از مهار قایدی، ضعف بازی استقلال دیده شد/ بازیکنان تعویضی باری روی دوش تیم شدند

آخرین خبرها

مومنی: بعد از مهار قایدی، ضعف بازی استقلال دیده شد/ بازیکنان تعویضی باری روی دوش تیم شدند

مومنی: بعد از مهار قایدی، ضعف بازی استقلال دیده شد/ بازیکنان تعویضی باری روی دوش تیم شدند

پایگاه خبری فوتبالی- محمد مومنی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با انتقاد از عملکرد این تیم در دربی گفت که ضعف بازی این تیم پس از مهار مهدی قایدی نمایان شد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، محمد مومنی درباره دربی ۹۵ و شکست استقلال مقابل پرسپولیس اظهار داشت: دربی یک بازی کاملاً متعادل بود و هیچکدام از دو تیم نسبت به تیم مقابل برتری آنچنانی نداشتند و بیشتر بازی در یک سوم میدان بود. هر دو تیم کمربند میانی را محکم کرده بودند و موقعیت آنچنانی به حریف ندادند. استقلال با ترکیب جدیدی نیمه اول را شروع کرد، اما بهره‌ای از آن نبرد.

وی افزود: در نیمه دوم با اینکه دو تیم یکدیگر را خوب آنالیز کردند و برای بازیکنان تأثیرگذار تیم مقابل برنامه داشتند، اما صحنه زیبایی را در بازی مشاهده نکردیم. انتظار می‌رفت که ظرفیت بالاتری را شاهد باشیم که اینگونه نشد. کانال‌های کناری هر دو تیم نیز بسته بود که گاهی وحید امیری نفوذ می‌کرد و وریا غفوری هم پاسخ می‌داد.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: صرف‌نظر از پنالتی استقلال در دقیقه ۲ بازی که آقای اکبریان از آن چشم‌پوشی کرد، در سایر دقایق، بازی ۵۰ – ۵۰ بود. حق هر دو تیم یک امتیاز بود، اما کار خلاقانه وحید امیری، فریب عارف غلامی و ضربه شهریار مغانلو که با پر کردن آفساید توسط وریا غفوری همراه بود، باعث شد عیسی آل‌کثیر گلزنی کند. این صحنه را باید آنالیز کرد که چرا عارف غلامی، مسعود ریگی و وریا غفوری که آنجا بودند، اجازه دادند پرسپولیس روی ریباند به گل برسد. این ضعف استقلال در خط دفاعی باید مورد بررسی قرار بگیرد.

«کارهای خلاقانه در تیم استقلال شاید بیش از اندازه بود.»، مومنی با بیان این جمله خاطرنشان کرد: میلیچ خیلی خوب بازی کرد و در طرف مقابل هم احسان پهلوان بود که خیلی خوب بازی را مدیریت می‌کرد. با این حال در تیم استقلال هنوز مهره قابل اعتنایی نداریم که برای مهاجمان موقعیت ایجاد کنند.

وی در واکنش به این مسئله که شاید وابستگی استقلال به مهدی قایدی در خط حمله، این تیم را در تنوع حملات عقب نگه داشته است، اظهار داشت: بله، امروز دیدیم که قایدی را بسته بودند و به همین دلیل انتظار می‌رود باقی نفرات فعالیت بیشتری داشته باشند و اینجا در بازی استقلال ضعف دیده می‌شود. تعویض‌هایی هم که در تیم استقلال انجام شد، کمکی به این تیم نکرد. بازیکنان تعویضی، نه در درگیری‌ها موفق بودند و نه پاس درستی از آنها دیدیم. بازیکنان تعویضی باید وارد زمین شوند که باری از روی دوش تیم بردارند، اما بیشتر باری روی دوش تیم شدند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره درگیری‌های پایان بازی گفت: ما هنوز حرفه‌ای نشدیم و با اینکه در نام حرفه‌ای هستیم، اما وقتی حرفه‌ای‌گری در عملکرد ما می‌آید، نقص داریم. این مسئله هم فقط مربوط به قرمز و آبی نیست و ضعف بزرگ فوتبال ماست. دانش مربیان ما هم مشکل را حل نمی‌کند و بیشتر سعی می‌کنیم مسائل را فیزیکی حل کنیم. هنوز به آن ظرفیت عملکردی‌مان نرسیدیم و باید در خیلی مسائل تجدیدنظر کرده و رفتار و گفتارمان را با فوتبال دنیا همسان کنیم.

۷۴۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید