مهره شطرنج دلال ها نشوید!

آخرین خبرها

به گزارش آوای استقلال، طرح موضوع لیست فصل بعد تیم استقلال از عجایب میان اخبار روزانه فوتبال ایران است. تیمی که هنوز در همین فصل هزار کار نکرده دارد، چگونه می‌تواند درباره لیست فصل بعد خبر منتشر کند؟
توضیح باشگاه استقلال کافی به نظر می‌رسد: «در خصوص لیست تمدیدی‌های تیم استقلال، همانطور که آقای مجیدی پیش‌تر اعلام کرده بودند، تا پایان فصل زمان زیادی باقی مانده و طرح این موضوعات منجر به بر هم خوردن تمرکز بازیکنان خواهد شد. در حال حاضر آقای مجیدی لیست خود را به باشگاه تحویل نداده‌اند و هر زمان که ایشان صلاح بداند، باشگاه با بازیکنان تمدیدی مذاکره خواهد کرد.»
حتی بدون این توضیح هم قابل درک است که این‌روزها برای بحث درباره لیست فصل بعد استقلال مناسب نیست. استقلال اگرچه شانس قهرمانی را در لیگ برتر از دست داده اما همچنان در جام حذفی رویای قهرمانی در سر دارد و تصور اینکه لیست فصل بعد به بحث گذاشته شود، جز اینکه بازیکنان امروز استقلال را تحت تأثیر اخبار و شایعات قرار دهد، حاصل دیگری ندارد.
به یک بحث دیگر سرک بکشیم. فرهاد مجیدی چندی پیش در کنفرانس مطبوعاتی درباره نقش دلال‌ها در نقل و انتقالات فصل گذشته استقلال حرف زد. حرف‌های او بیراه نبود اما منجر به این انتقاد شد که حرف‌های او بازیکنانش را آزرده‌خاطر می‌کند.
منظور مجیدی این نبود که بازیکنان بی‌کیفیتی دارد، بلکه منظورش این بود که وقتی تیم بدون سرمربی در نقل و انتقالات گزینش می‌شود، بازیکنان برای بسیاری پست‌ها مناسب نیستند، حتی اگر باکیفیت باشند. همین بحث اما به درستی مورد انتقاد بود که مبادا شکافی را بین سرمربی و بازیکنان پدید بیاورد. حالا تصور کنید که خبر تعیین لیست فصل بعد استقلال هم به گوش برسد.
هر مربی شاید در طول فصل هم برای گزینش بازیکنانش در فصل آینده نقشه‌هایی در ذهن بکشد یا حتی ایده‌‌هایش را با باشگاه درمیان بگذارد اما این فکرها و گفت و گوها در حریم خصوصی کادر فنی و مدیریت باشگاه انجام می‌شود و بدیهی است که از انتشار آن نگران شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید