مخالفت رسمی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با حضور دستیار ایتالیایی مجیدی در تهران

آخرین خبرها

مخالفت رسمی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با حضور دستیار ایتالیایی مجیدی در تهران

مخالفت رسمی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با حضور دستیار ایتالیایی مجیدی در تهران

پایگاه خبری فوتبالی- ماجرای مشاور ایتالیایی سرمربی استقلال وارد فاز جدیدی شده است و به نظر می رسد حضور این دستیار ایتالیایی در استقلال به بن بست رسیده است.

به گزارش فوتبالی، دو روز مانده به دربی بود که فرهاد مجیدی در جمع خبرنگاران از برنامه‌اش برای همکاری با یک مربی ایتالیایی خبر داد. مربی‌ای که سابقه نشستن روی نیمکت تیم ملی ایتالیا را داشته و در سری آ هم کار کرده است. به گفته سرمربی استقلال، قرار است این مربی ایتالیایی بعد از زدن واکسن کرونا به ایران بیاید تا به عنوان مشاور، به او کمک کند.

با توجه به آنکه طبق مصوبه هیات رئیسه سازمان لیگ، باشگاههای لیگ برتری حق همکاری با مربی و بازیکن خارجی جدید ندارند، طبیعتا استقلال نمی‌تواند با مربی ایتالیایی مورد نظرش، به عنوان مربی قرارداد ببندد و به همین دلیل است که مجیدی روی مشاور بودن این مربی ایتالیایی تاکید داشت. 

امروز اخبار جدیدی به دست خبرنگار فوتبالی رسیده که نشان می‌دهد فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به باشگاه استقلال اعلام کرده‌اند باشگاه استقلال نمی‌تواند با این دستیار ایتالیایی حتی به عنوان مشاور هم همکاری کند. 

یکی از مسئولان بلندپایه فدراسیون فوتبال در این باره به فوتبالی گفته است: “هیچ فرد خارجی جدیدی، با هیچ عنوانی نمی‌تواند با تیمهای لیگ برتری همکاری کند و به همین دلیل، استقلال نمی‌تواند با مربی ایتالیایی مورد نظر مجیدی، حتی به عنوان مشاور هم همکاری کند.” 

سخت‌گیری فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ درباره این موضوع به قدری زیاد است که مربی ایتالیایی، حتی در صورت سفر به تهران، اجازه حضور در تمرینات استقلال را نخواهد داشت و طبیعتا با وجود چنین سخت‌گیری‌‌هایی، همکاری استقلال با مربی ایتالیایی مورد نظرش هیچ توجیهی نخواهد داشت. از طرف دیگر، با توجه به دولتی بودن باشگاه استقلال، این باشگاه برای همکاری با هر فرد خارجی نیاز به یکسری مجوزها از جمله مجوز سازمان بازرسی دارد و از آنجایی که حضور خارجی‌ها در لیگ برتر ممنوع است، طبیعتا استقلال نمی‌تواند برای مربی ایتالیایی مجوزی بگیرد.در واقع هر پرداختی به هر فرد خارجی، غیرقانونی است و اجازه پرداخت به یک فرد خارجی صادر نمی‌شود.

حضور خارجی‌ها در ایران باید همراه با نوع ویزای خاص خودش باشد. ویزای کار، ویزای توریستی و ویزای دانشجویی که البته کسی که برایش ویزای توریستی صادر می شود، حق ندارد کار کند و در آن کشور درآمدزایی کند. کسی که ویزای کار می‌گیرد، باید حتما با او قرارداد بسته شود و روال کار این است که مالیات قرارداد او باید تعیین و پرداخت شود و پس از یک سری امور اداری، حضور یک خارجی در ایران اتفاق بیفتد. ضمن اینکه ویزای کار در صورتی داده می‌شود که قانون منع ورود خارجی‌ها برداشته شود و به همین دلیل، امکان حضور دستیار یا مشاور فرهاد مجیدی در تهران وجود ندارد.

۱۹۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید