مجیدی،‌ موفق‌تر از گل‌محمدی در داربی‌ها

آخرین خبرها

مجیدی،‌ موفق‌تر از گل‌محمدی در داربی‌ها

مجیدی،‌ موفق‌تر از گل‌محمدی در داربی‌ها

پایگاه خبری فوتبالی- بررسی عملکرد یحیی گل‌محمدی و فرهاد مجیدی در طول دوران بازیگری و سرمربی‌گری‌شان نشان می‌دهد که سرمربی آبی‌پوشان در داربی‌های پایتخت بیشتر طعم پیروزی را چشیده است.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ایسنا، داربی ۹۵ پایتخت و تقابل دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر روز جمعه در استادیوم آزادی برگزار می‌شود. نکته قابل توجه این داربی حضور بازیکنان پیشین استقلال و پرسپولیس به عنوان سرمربی است. یحیی گل محمدی و فرهاد مجیدی در طول دوران بازیگری و در دوره حضور خود به عنوان سرمربی سرخابی‌ها، داربی‌های متفاوتی را پشت سر گذاشتند و هر کدام عملکرد منحصر به فردی از خود بر جای گذاشتند.

اولین بازی یحیی گل‌محمدی در داربی‌های پایتخت به هشتم دی ماه ۱۳۷۴ برمی‌گردد که آن داربی با تساوی بدون گل به پایان رسید. در مجموع سرمربی حال حاضر پرسپولیس در ۸ داربی به‌عنوان بازیکن حضور داشته است و ۳ پیروزی، ۴ تساوی و یک باخت در این رقابت‌ها تجربه کرده است.

هم‌چنین یحیی گل محمدی در ۸ بار حضور خود در شهرآورد پایتخت، یک گل به ثمر رسانده است. در داربی پنجاه و چهارم و در حالی که مصاف استقلال و پرسپولیس با تساوی یک بر یک و گل‌های علیرضا اکبرپور و بهنام ابوالقاسم‌پور در جریان بود، یحیی گل‌محمدی، روی سانتر ابراهیم اسدی، در دقیقه ۷۰ موفق شد گل پیروزی بخش تیمش را ثمر برساند تا پرسپولیس در آن بازی فاتح داربی ۵۴ شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس هم‌چنین ۴ بار در جایگاه سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در داربی‌ها حضور داشته است که ۳ بازی آن با نتیجه مساوی به پایان رسیده است و یک بازی با نتیجه شکست در ضربات پنالتی در نیمه نهایی رقابت‌های جام حذفی بوده است.

فرهاد مجیدی، کاپیتان پیشین استقلالی‌ها و سرمربی فعلی آبی‌پوشان پایتخت شرایط متفاوت‌تری نسبت به گل‌محمدی در داربی‌ها دارد. او اولین داربی خود را در ۲۰ تیر ۱۳۷۶ تجربه کرد که آن بازی با نتیجه سه بر صفر به سود سرخ‌پوشان پایتخت به پایان رسید. تجربه اول فرهاد مجیدی در داربی با سومین حضور یحیی گل‌محمدی در داربی‌ها مصادف بود و این مصاف، تنها داربی‌ بود که فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی روبه‌روی هم قرار گرفتند.

مجیدی در طول دوران بازیگری‌اش، ۱۵ داربی را تجربه کرده است که ۴ پیروزی، ۷ تساوی و ۴ باخت در مصاف با پرسپولیس به دست آورده است.

فرهاد مجیدی هم‌چنین در طول این ۱۵ داربی، ۴ گل به ثمر رسانده است که یکی از معروف‌ترین آن‌ها، سال ۱۳۸۹، در داربی ۶۹ به ثمر رسید. فرهاد مجیدی در دقیقه ۹۰ و در حالی که بازی داشت با تساوی بدون گل به پایان می‌رسید، روی پاس مجتبی جباری و عبور از مدافعان پرسپولیس، موفق شد تک گل آن بازی را به ثمر برساند و استقلال را بعد از مدت‌ها پیروز داربی کند.

هم‌چنین مجیدی ۲ بار به عنوان سرمربی استقلال داربی پایتخت را تجربه کرده است که اولین تجربه او در داربی ۹۲ رخ داد که با نتیجه مساوی به پایان رسید و در داربی بعدی، استقلال و مجیدی در نیمه نهایی جام حذفی موفق شدند پرسپولیس را در ضربات پنالتی شکست دهند.

۶۶۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید