لک و مظاهری به دنبال اولین کلین شیت در شهرآورد

آخرین خبرها

لک و مظاهری به دنبال اولین کلین شیت در شهرآورد

لک و مظاهری به دنبال اولین کلین شیت در شهرآورد

پایگاه خبری فوتبالی- دربی ۹۵ تقابل مهمی بین دروازه بان های پرسپولیس و استقلال خواهد بود.

به گزارش فوتبالی،.حامد لک و رشید مظاهری امروز دومین دربی خود را در حالی تجربه می کنند که هر دوی آنها تلاش می کنند با بسته نگه داشتن دروازه خود برای اولین بار در این بازی بزرگ کلین شیت کنند.

لک و مظاهری در شهرآورد ۹۴ دو بار دروازه خود را باز شده دیدند، آن‌هم در شرایطی که هر دو دروازه بان با آمادگی کامل و در بهترین وضعیت فنی خود به این دیدار حساس رسیده بودند و در مجموع هفت دیدار اخیری که درون دروازه حضور داشتند، ۲ گل دریافت کرده بودند. اما در این دیدار مهم و حیثیتی، هر کدام دو بار دروازه‌شان باز شد و نتوانستند کلین‌شیت کنند تا مشخص شود این بازی شرایط متفاوتی نسبت به سایر بازی دو تیم دارد.

امشب و در دور برگشت رقابت های لیگ برتر قرار است بار دیگر لک و مظاهری روبه روی همدیگر قرار بگیرند تا عملیات نا تمام خود در دور رفت را حالا در بازی برگشت به نتیجه برسانند، هر چند که با توجه به حضور بازیکنان گلزن در خط حمله دو تیم به نظر می رسد کار سختی پیش رو داشته باشند.

 حامد لک تا پیش از این مسابقه در شرایط مطلوب تری از نظر آمار نسبت به همتای خود در استقلال قرار دارد. او که بازی های بیشتری را برای پرسپولیس انجام داده است تا به امروز ۲۰ بار درون دروازه قرمزها قرار گرفته و ۱۱ بار موفق به کلین شیت شده است اما در سمت مقابل رشید مظاهری با ۱۶ بازی موفق شده ۸ بار در قفس توری استقلال کلین شیت کند.

یک نکته مهم در مورد عملکرد هر دو دروازه بان این است که هیچکدام از آنها تا این جای فصل موفق به مهار ضربه پنالتی حریفان در جریان بازی نشده اند.

یکی از مواردی که شاید باعث رقابت جذابی بین هر دو دروازه بان برای اثبات شایستگی های خود باشد حضور کادرفنی تیم ملی ایران در ورزشگاه آزادی است که این بازی را از نزدیک نظاره می کنند.

نام حامد لک در لیست جدید تیم ملی برای سفر به بحرین به چشم نمی خورد، موضوعی که  باعث نگرانی یحیی گل محمدی شده تا کادر فنی پرسپولیس طی روزهای گذشته حسابی روی مسائل روحی روانی دروازه بان تیمشان کار کنند اما لک می خواد امروز در قفس توری قرمزها نشان دهد که لیاقت حضور در لیست اسکوچیچ را داشت.

در آن سو رشید مظاهری هم با وجود آن که  گفته می شود به تیم ملی دعوت می‌شود اما شانس چندانی برای فیکس شدن ندارد و باید با تلاش بیشتر اعتماد اسکوچیچ را به خود جلب کند. با این حال بر کسی پوشیده نیست که دربی تهران چقدر برای لک و مظاهری اهمیت دارد.این دو دروازه‌بان خوب می دانند که اگر دروازه خود را در بازی حساس امشب بسته نگه دارند، شانس پیروزی تیم شان خیلی بالا می رود. آنها در بازی رفت هرکدام دو گل خوردند ولی مظاهری یکی دو توپ خوب را هم مهار کرد چرا که موقعیت های گل پرسپولیس در بازی رفت تا حدی بیشتر از استقلال بود.

مظاهری و لک که پیش از این با پیراهن تیمهای مختلف روبروی هم قرار گرفته بودند با احتساب تساوی بازی رفت دو تیم ،هر یک دو پیروزی کسب کرده بودند و بازی رفت هر دو، ششمین تساوی تقابل این دو محسوب می‌شود.

باید منتظر ماند و دید در پایان کدامیک از این دو دروازه بان موفق به کلین شیت خواهند شد تا راه تیم خود را برای ماندن در کورس قهرمانی و رقابت با سپاهان هموارتر کند.

۷۶۵۵

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید