سودهای احتمالی و بزرگ مجیدی از دربی جام حذفی

آخرین خبرها

فتح احتمالی این جام که مهم‌ترین ثمره حضور استقلال در این دوره از پیکارهای حذفی و کل دیدارهای این فصل است، سرپوشی بر ناکامی‌های واضح این تیم در لیگ بیستم و جبرانی بر شکست احتمالی آسیایی آبی‌ها خواهد بود و روحیه و اعتبار را به اردوی آنان عودت خواهد داد.

به گزارش آوای استقلال،دیدار با رقیب قدیمی و وارد شدن به یک مسابقه پر حاشیه دیگر مقابل پرسپولیس به هیچ‌روی اتفاق ساده‌ای نیست اما شاید این بار دیدار با سرخ‌های تهرانی در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی فوتبال کشور فرصت مناسبی برای آبی‌ها به قصد احیای فصلی باشد که با خدشه‌ها و لغزش‌های متعددی همراه بوده است.

دربی ۹۶ تهران بر اساس قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم پایانی جام حذفی کشور امکان و مجال و مسابقه‌ای است که قطعاً استقلالی‌ها را فرسوده‌تر خواهد کرد اما چه چیزی مناسب‌تر و بهتر از رویارویی با حریف قدیمی و فتح‌ آن با هدف شیرینی بخشیدن به فصلی که بسیاری از اتفاقات آن باب طبع سرمربی و بازیکنان استقلال نبوده است. درست است که آبی‌ها به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافته‌اند اما پیکار با تیم پرمهره و توانای الهلال عربستان در این مرحله چیزی نیست که استقلال و یا هر تیم دیگری در آسیا از آن استقبال کند.

در لیگ‌برتر فوتبال کشور هم اگر مردان فرهاد مجیدی دیدار عقب افتاده خود با تیم پدیده مشهد را فتح کنند به هشت امتیازی دو تیم پیشاهنگ (سپاهان و پرسپولیس) خواهند رسید اما این فاصله‌ای نیست که معمولاً بتوان آن را در هفت هفته مانده به اتمام رقابت‌ها که بازی‌ها بیش از حد نزدیک و روند امتیازدهی اکثر تیم‌ها بسیار زیاد و به تبع آن شمار بردها کم و تساوی‌ها فزون‌تر از هر زمانی خواهد شد جبران کرد. شاید به‌نظر برسد که بازی با پرسپولیس در یک‌چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران هم یک کار شاق و نشدنی دیگر برای آبی‌ها در این فصل پردردسر و کم‌ثمر باشد اما دقیقاً همین مسابقه است که اگر استقلال آگاهانه و دقیق و با برنامه‌ریزی درست از آن بهره گیرد، می‌تواند به یک فصل بد سیمایی بهتر را ببخشد و بخش پایانی‌اش را برای آبی‌ها شیرین‌تر کند.

بازگشت به جاده اعتبار پیروزی احتمالی استقلال در برابر رقیب قدیمی‌اش در جام حذفی همان چیزی است که یاران وریا غفوری به آن نیاز دارند و با آن می‌توانند اغلب لرزش‌ها و نتایج بد قبلی خود در فصل جاری را به فراموشی بسپرند و شروعی تازه و متفاوت ولو دیرهنگام را برای خود در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ پی‌ ریزند. حسن بردن احتمالی این مسابقه برای آبی‌ها این است که اعتماد به‌نفس‌شان را زنده و آنها را صاحب این باور خواهد کرد که چیزی از رقیبی که جام‌های متعددی را در شش سال اخیر درو کرده‌کم ندارند و فقط به سختکوشی بیشتر و ممارستی فزون‌تر از گذشته نیاز دارند تا در سایر دیدارهای باقی‌مانده فصل طولانی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ هم به نتایجی برسند که در خور استقلال و در‌ شأن و اعتبار این باشگاه باشد. استقلال با پیروزی احتمالی در دربی شماره ۹۶ تهران که هنوز زمان دقیق برگزاری‌اش اعلام نشده (اما از تاریخ‌های ۲۵ و ۲۶ تیر به‌عنوان زمان‌های منتخب فدراسیون یاد شده) است به‌ نیمه‌نهایی خواهد رسید و با احتساب نتایج سایر دیدارهای یک‌چهارم نهایی جام حذفی با بزرگانی چون سپاهان یا فولاد و همچنین تیم‌های پرامیدی مانند آلومینیوم اراک یا گل‌گهر سیرجان در نیمه نهایی مصاف خواهد کرد ولی هرچه روی بدهد، ابتدا دیدار با پرسپولیس در یک‌چهارم نهایی و سپس رویارویی احتمالی با سپاهان و آلومینیوم در نیمه نهایی فرصت‌هایی است که به روی آبی‌ها آغوش خواهند گشود و مواردی هستند که می‌توانند بازگشت آنها را به جاده افتخارسازی میسر سازند. راه ابقای مجیدی فتح احتمالی این جام که مهم‌ترین ثمره حضور استقلال در این دوره از پیکارهای حذفی و کل دیدارهای این فصل است، سرپوشی بر ناکامی‌های واضح این تیم در لیگ بیستم و جبرانی بر شکست احتمالی آسیایی آبی‌ها خواهد بود و روحیه و اعتبار را به اردوی آنان عودت خواهد داد. چنین توفیقی سبب خواهد شد که وزن و محتوای ناکامی محتمل استقلال در لیگ داخلی و جام باشگاه‌های آسیا هم قدری کاهش یابد و شیرینی آن مرهمی بر تلخکامی‌های قبلی خواهد بود و همچنین سندی بر ناکام تلقی نشدن مجیدی و محکم‌تر شدن ادعا و خواسته‌ او برای ابقا در استقلال و همراهی مجدد این تیم در فصل آتی. چیزی که اگر حاصل نیاید، موضع مجیدی را در چنین موردی سست‌تر و کار او را برای ماندن در جمع آبی‌ها بسیار سخت‌تر و این کار را غیر ممکن خواهد کرد. فراموش نکنیم که هر مربی‌ای که در استقلال و پرسپولیس یک فصل را بدون هیچ جامی سپری کند و در سه جناح و سه تورنمنت مختلف دچار ناکامی شود، محکوم به رفتن است و مدیران باشگاه هم چاره‌ای جز تأسی از این قانون نانوشته و اقدام پرهیز‌ناپذیر ندارند. انتشار خبرهای بخش سایر رسانه ها به معنای تایید آن توسط استقلال مگ نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید