سرنوشت‌سازترین روزهای مجیدی از راه رسید؛ ۲هدف باقی مانده است

آخرین خبرها

سرنوشت‌سازترین روزهای مجیدی از راه رسید؛ ۲هدف باقی مانده است

سرنوشت‌سازترین روزهای مجیدی از راه رسید؛ ۲هدف باقی مانده است

پایگاه خبری فوتبالی- استقلال پس از شکست در شهرآورد شانسی برای قهرمانی در لیگ برتر نخواهد داشت ولی هنوز کسب سهمیه لیگ قهرمانان و همچنین رسیدن به قهرمانی در جام حذفی، در دسترس آنهاست که باید برای آن تلاش کنند. 

به گزارش فوتبالی و به نقل از ایرنا، استقلال در چارچوب هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران به مصاف پرسپولیس رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد تا بازنده شهرآورد ۹۵ شود. این باخت، آبی‌پوشان را به طور کامل از جمع مدعیان قهرمانی جدا کرد و مثلث مدعیان را از بین برد.

شاگردان فرهاد مجیدی برای زنده نگه داشتن شانس قهرمانی‌شان باید از سد رقیب سنتی خود می‌گذشتند اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه با یک گل قافیه را باختند و حالا اهداف دیگری را برای خود باید ترسیم کنند.

فرهاد مجیدی باید پیش از هر چیزی، روحیه را به تیمش بازگرداند. آنها یکی از ۲ جام در دسترس خود را از دست داده‌اند و این اتفاق کوچکی نیست. در یک شهرآورد دیگر به برتری نرسیدند و از حریف خود شکست خوردند. ۲ باخت متوالی را تجربه کرده‌اند و در این ۲ دیدار گلی نیز به ثمر نرسانده‌اند و انباشته شدن این اتفاقات تلخ، بدون شک روحیه بازیکنان را تضعیف کرده است. سرمربی آبی‌ها اما باید از پس این بحران برآید و به ادامه فصل چشم بدوزد و واقع‌نگر باشد.

استقلال بعد از صعود از گروه خود در لیگ قهرمانان آسیا، ۲ هدف بزرگ دیگر را تا پایان فصل خواهد داشت:

یک) قهرمانی در جام حذفی و کسب سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا

دو) کسب رتبه سوم در لیگ برتر

بازی‌های باقی‌مانده استقلال در لیگ برتر به قرار زیر است:

صنعت نفت، پدیده، گل‌گهر، آلومینیوم، تراکتور، سایپا، نفت مسجدسلیمان، نساجی، سپاهان

بازی‌ یا بازی‌های استقلال در جام حذفی:

ذوب‌آهن، یک چهارم نهایی(احتمالی)، نیمه‌نهایی(احتمالی)، فینال(احتمالی)

استقلال حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۳ مسابقه را پیش روی خود دارد. بازی‌هایی که حساسیت آنها بسیار فراوان است. فرهاد مجیدی می‌داند که نباید تمام سرمایه‌گذاری خود را روی جام حذفی داشته باشد و لیگ را رها کند چرا که یک اشتباه در جام شگفتی‌ها مصادف می‌شود با از دست رفتن شانس قهرمانی و نابود شدن رویای کسب سهمیه.

مجیدی روزهای حساسی را پیش روی خود دارد. او فقط چهار روز زمان دارد تا تیمش را از لحاظ روحی آماده پیکار با ذوب‌آهن در جام حذفی کند. آبی‌ها به جز مسائل روحی باید ریکاوریِ خوبی داشته باشند و در آرایش خود نیز تغییراتی را به وجود بیاورند چرا که در بعضی از پست‌ها تیم به ترمیم احتیاج دارد.

در بازی مقابل پرسپولیس بازیکنانی چون وریا غفوری و شیخ دیاباته نمایش پرانتقادی را داشتند و نشان دادند که از آمادگی به دور هستند. باید دید این بازیکنان در ادامه به چه نحوی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

روزهای سرنوشت‌سازی در انتظار مجیدی و کارنامه مربیگری‌اش است. او برای اولین بار در شهرآورد شکست خورد و برای نخستین بار ۲ باخت متوالی را متحمل شد. او باید از این روزهای سخت عبور کند و باید دید توان انجام چنین کاری را خواهد داشت یا خیر.

۶۶۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید