سرخاب:‌دیاباته امسال ضعیف ترین بازیکن تیم بود

آخرین خبرها

به گزارش آوای استقلال، عباس سرخاب پیرامون عملکرد فنی تیم فوتبال استقلال مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: استقلال در نیمه اول شرایط خوبی نداشت و فوتبال خوبی بازی نکرد اما در نیمه دوم تغییر کرد  و البته ذوب‌آهن هم دچار اشتباهاتی شد. در مجموع در مسابقات جام حذفی نتیجه مهم است که استقلال آن را کسب کرد هر چند اشکالات فنی وجود داشت.

وی در خصوص از دست رفتن فرصت‌های مختلف توسط مهاجمان استقلال گفت: بیشتر مشکل آنها به مسائل روحی و روانی برمی‌گردد. بعد از بازی‌های آسیایی غرور کاذبی در تیم استقلال ایجاد شد و همانطور که دیدید اثراتش به دربی هم کشید و عملا قهرمانی لیگ از دست رفت. نوع و سبک بازی در سه جام باید متفاوت باشد و برای هر جام روش‌های خاص خود به کار گرفته شود.

مهاجم اسبق تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: با این شیوه و روش فوتبالی استقلال به مشکل خواهد خورد. استقلال انسجام خوبی از نظر ساختار دفاعی ندارد و بازیکنانش زود عصبی می‌شوند. از سوی دیگر دروازه‌بانی مثل رشید مظاهری دچار افت شده و در دربی هم روی گل حریف دفع توپ خوبی نداشت و باید درباره این موضوع و عملکرد او بررسی صورت بگیرد. نمی‌دانم شرایط چطور است و چه در تمرینات می‌گذرد اما دیدید که حسینی هم در بازی با ذوب‌آهن دچار اشتباه شد،فکر می‌کنم کادر فنی باید این موضوع را به خوبی بررسی کند.

سرخاب در خصوص تغییر سیستم آبی‌پوشان بعد از لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال مشکلی از لحاظ اجرای سیستم مورد نظر کادر فنی ندارد چون بازیکنان خلاق و خوبی در این تیم بازی می‌کنند اما در ساختار دفاعی، نوع پرس حریف و استفاده از نفرات دچار مشکل است. در نیمه اول بازی با ذوب‌آهن دیدم که حریف با ۲-۳ پاس استقلال را تحت فشار می‌گذاشت. بعد از بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا پیشرفت تاکتیکی خاصی در تیم ندیدم. مثلاً در بازی با ذوب‌آهن روی کارهای ترکیبی بین قائدی  و اسماعیلی به گل رسیدیم ولی سؤال اینجا است اگر یکی از این دو بازیکن در زمین نباشند آیا همین شیوه گلزنی اجرا می‌شود؟

مهاجم دهه هفتاد استقلال در خصوص غیبت دیاباته در تمرینات این تیم و ابراز بی‌اطلاعی مجیدی از شرایط او گفت: ساختار باشگاه استقلال دچار مشکل است، ما نه درآمد داریم و نه تبلیغات مناسب اما بازیکن خارجی جذب می‌کنیم. ظاهراً فدراسیون فوتبال هم می‌‌خواهد مجوز حضور بازیکنان و مربیان خارجی را صادر کند ولی خود آنها بهتر می‌دانند ما از اسم لیگ حرفه‌ای فقط نامش را داریم و فقط مسابقات را بی‌انگیزه برگزار می‌کنیم.

وی تأکید کرد: زمانی که رونالدو از رئال مادرید به یوونتوس رفت اقتصاد باشگاه یونتوس دستخوش تغییرات شد چون آنها از این انتقال سود تبلیغاتی کلانی بردند اما الان دیاباته هر وقت دلش بخواهد می‌آید و هر وقت دلش بخواهد می‌رود، استقلال هم مؤظف است پول او را بدهد. امسال دیاباته نان آقای گلی سال گذشته اش را خورد و یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان این تیم بود. با این وضع حضور او فقط بدهی ایجاد می‌کند و همانطور که گفتم چون از لحاظ ساختاری دچار مشکل هستیم باز هم به این بازیکن بدهکار خواهیم شد.

سرخاب گفت: فوتبال در ایران پیشرفت چندانی نمی‌کند و با این شیوه مدیریت فقط آسیب می‌بینیم. مسئولان فدراسیون باید بدانند فوتبال حرفه‌ای امکانات حرفه‌ای می‌خواهد. الان کشورهای شرق آسیا که جزو ضعیف‌ترین تیم‌ها بودند پیشرفت کرده‌اند. مثلاً هند، ازبکستان، افغانستان و کشورهای دیگر در حال پیشرفت هستند اما درگیر حضور یا عدم حضور بازیکنان و مربیان خارجی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید