زنگ خطر برای استقلال درآسیا!

آخرین خبرها

به گزارش آوای استقلال، لیگ فوتبال عربستان بعد از گذشت بیش از یک سال جلوگیری از حضور تماشاگران در ورزشگاه، سرانجام این قانون را تغییر داد و برای نخستین بار از ۷ مارس سال ۲۰۲۰، این هفته هواداران فوتبال اجازه ورود به ورزشگاه گرفتند.

این اتفاق ابتدا در بازی چهارشنبه شب الهلال با الاهلی در شهر ریاض افتاد و که هواداران الهلال موفق شدند در دیدار ال کلاسیکو عربستان تیم خود را حمایت کرده و شاهد برد ۵ بر یک آن باشند.تیم الشباب هم در ورزشگاه خانگی خود با حمایت هوادارانش به مصاف العین رفت و به پیروزی مشابه با الهلال دست یافت.

زنگ خطر برای استقلال و تراکتور درآسیا/بازگشت تماشاگران در عربستان
حضور تماشاگران الهلال در ورزشگاه

ظرفیت ورزشگاه‌های عربستان برای حضور تماشاگران در این شرایط ۴۰ درصد اعلام شده است و تماشاگران موظف به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هستند. البته این فاصله برای خانواده‌هایی که در ورزشگاه حضور دارند رعایت نمی‌شود.

تلاش سعودی‌ها برای بازگرداندن تماشاگران به ورزشگاه در حالی صورت می‌گیرد که این اقدام نمی‌تواند به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و تلاش عربستان برای گرفتن میزبانی دورهای پایانی این مسابقات بی ارتباط باشد.

عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب قاره میزبان سه گروه بود و در نهایت دو تیم الهلال و النصر از این کشور راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند. انگیزه سعودی‌ها برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا و کسب عنوان قهرمانی باعث شده است تا مجدداً برای گرفتن میزبانی مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی اقدامات خود را آغاز کنند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از این اعلام کرده بود مرحله یک هشتم نهایی به صورت تک حذفی و در خانه تیم‌های صدرنشین مرحله گروهی انجام می‌شود. بر اساس این آیین نامه، استقلال ایران باید در تهران به مصاف الهلال برود و تراکتور در عربستان میهمان النصر باشد اما تلاش‌های پشت پرده برای قانع کردن AFC برای تغییر این قانون به بهانه شیوع ویروس کرونا آغاز شده است.

زنگ خطر برای استقلال و تراکتور درآسیا/بازگشت تماشاگران در عربستان
‌حضور تماشاگران الشباب در ورزشگاه

AFC چندی پیش در این خصوص اعلام کرده بود که بعد از پایان مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق، درباره میزبانی مراحل پایانی و نحوه برگزاری آن تصمیم گیری می‌کند.

عربستان که امسال در غیاب درخواست قطر، بیش از نیمی از میزبانی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان را از آن خود کرد، با بازگرداندن تماشاگران به ورزشگاه آن هم در هفته‌های پایانی لیگ این کشور قصد دارند AFC را متقاعد کنند که قادر به میزبانی مراحل پایانی هم خواهند بود.

این اقدام صرفنظر از اینکه ممکن است شیب تمایل کنفدراسیون آسیا به سمت عربستان را برای میزبانی‌ها بیشتر کند، به شکل دیگری هم به ضرر نمایندگان ایران خواهد بود؛ یعنی اگر مسابقات لیگ قهرمانان هم با حضور تماشاگران برگزار شود تیم‌های استقلال و تراکتور در شرایط نابرابر به مصاف الهلال و النصر می‌روند و وضعیت میزبانی کاملاً به سود تیم‌های حریف خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید