رضایی: در همه اوزان کشتی شانس مدال داریم

آخرین خبرها

به گزارش سایت استقلال مگ علیرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اعلام ترکیب تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در بازی‌های المپیک توکیو اظهار داشت: با همه فراز و نشیب‌ها، شرایط سخت و مشکلاتی که به دلیل کرونا نه فقط در ایران بلکه در دنیا حاکم بود کشتی ما به اینجا رسید که نفرات برتر توسط کادر شناسایی شدند.

دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۰۴ آتن ادامه داد: مسابقات انتخابی نه به صورت کامل اما به صورت رو در رو و اعزام به تورنمنت‌ها در شرایط برابر در برخی از اوزان برگزار شد. این نفرات کسانی بودند که انتخاب شدند و من هم تبریک می‌گویم. همه این ورزشکاران امید مردم ایران و کسب مدال هستند.

رضایی در خصوص پیش‌بینی‌اش از کسب مدال در بازی‌های توکیو، خاطرنشان کرد: کار سختی پیش رو داریم؛ جابجایی زمان مسابقات، مشکلاتی را در دنیا به وجود آورد اما من خوش‌بین هستم. همه تلاش می‌کنند بهترین نتایج را کسب کنند. کادر فنی هم از زمان باقی مانده با توجه به اینکه نفرات را انتخاب کرده راحت می‌تواند بچه‌ها را ریکاوری کرده و به آماده‌سازی تیم کمک کند.

نخستین مدال آور سنگین وزن کشتی ایران در بازی‌های المپیک، یادآور شد: من به کسب مدال امیدوارم. ما جزو قدرت‌های برتر جهان هستیم و ورزشکاران ما جز برترین های اوزان خود هستند. نباید به خودشان خیلی استرس بدهند، بدانند حریفان همان‌هایی هستند که قبلاً با آنها بارها مسابقه داده‌اند. فقط تفاوت المپیک و مسابقات دیگر این است که ورزشکاران با انگیزه بیشتری به مسابقات می‌آیند.

ملی پوش سابق کشتی آزاد کشورمان یادآور شد: فدراسیون، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم باید کمک کنند، البته کمیته و وزارت با تعیین جوایزی که انجام داده اند از نظر روانی می‌توانند بچه ها را آماده کنند. ورزشکاران ما چیزی کم ندارند و باید به این خودباوری برسند.

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا با بیان اینکه کشتی در طول تاریخ المپیک موفق عمل کرده، تصریح کرد: انتظارات مردم و مسئولان از کسب مدال کشتی در المپیک ممکن است استرس ایجاد کند اما این موضوع چیز تازه‌ای نیست. کشتی سال‌ها این بار را تحمل کرده و در به ثمر رساندن این مسئله موفق بوده است. حجم افتخار و فشار روی کشتی است اما کشتی این مأموریت را به خوبی انجام داده است. کادرفنی ما هم افراد باتجربه ای هستند و خیلی می‌توانند به ورزشکاران کمک کنند.

دارنده مدال برنز قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۳ درباره اینکه قرار است امیرحسین زارع نماینده ایران در سنگین وزن باشد، این موضوع را چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: همانطور که گفتم ما در تمامی اوزان جزو مدعیان هستیم. امیرحسین زارع با ۲۱ سال کشتی‌گیر باانگیزه و جوانی است. مهمترین فاکتور او که می‌تواند به زارع کمک کند باانگیزه بودن، خوب جنگیدن و نترس بودن اوست. زارع چیزی برای کسب مدال کم ندارد. همه حریفان باید به خوبی آنالیز شوند و کشتی‌گیران احساس نکنند حالا با انتخاب شدن در المپیک همه چیز تمام شده بلکه کار اصلی آنها از حالا شروع شده است. من برای همه آنها و کاروان ایران آرزوی موفقیت دارم.

انتشار خبرهای بخش سایر رسانه ها به معنای تایید آن توسط استقلال مگ نیست.

بیشتر بخوانید:

استقلال مگ ، یارِ جدید مکتب آبی

برای اسطوره‌ ی استقلال و آن سفر همیشگی / یاد باد آن سپیده، آن امید !

واکنش استقلالی ها به صحبت های گلمحمدی و خطیبی

داستان های فرهاد مجیدی و بهزاد غلامپور

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید