دین محمدی: پورحیدری برای دربی ها یک جمله کلیدی داشت/ نقش مهدی پور در استقلال از قایدی هم مهمتر است

آخرین خبرها

دین محمدی: پورحیدری برای دربی ها یک جمله کلیدی داشت/ نقش مهدی پور در استقلال از قایدی هم مهمتر است

دین محمدی: پورحیدری برای دربی ها یک جمله کلیدی داشت/ نقش مهدی پور در استقلال از قایدی هم مهمتر است

پایگاه خبری فوتبالی- بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال گفت: اگر خط هافبک یک تیم در دربی خوب کار کند و توپ های دوم را ببرد آن تیم شانس پیروزی بیشتری دارد و مهدی پور می تواند این نقش را در استقلال خوب بازی کند.

به گزارش فوتبالی و به نقل از فارس، سیروس دین‌محمدی در خصوص اینکه چه تحلیلی از دیدار استقلال و پرسپولیس دارد اظهار داشت: درست است که استقلال با شکست مقابل ذوب آهن وارد این بازی می شود ولی بارها گفته شده که مسابقه قبل از دربی هیچ تاثیری در روند بازی ندارد.دربی همیشه حساس است و همین مساله روی کیفیت تیم ها اثر می گذارد اما نبود تماشاگران هم مهمترین عامل برای ارائه یک بازی خوب از سوی دو تیم محسوب می شود.

وی افزود: حساسیت دربی زمانی مشخص می شود که ۱۰۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشته باشند ولی الان چند بازی است که تماشاگری در ورزشگاه نیست و این مساله به نفع بازیکنان تکنیکی است. آنها فشاری را تحمل نمی کنند و راحت در زمین جولان می دهند و تیمی که بازیکن تکنیکی بیشتری داشته باشد قطعا شرایط بهتری هم خواهد داشت.

بازیکن اسبق استقلال در خصوص اینکه چه نتیجه ای را برای دربی ۹۵ پیش بینی می کند عنوان کرد: من پیشکسوت استقلال هستم و دوست دارم تیمم برنده شود. در این موضوع شک نکنید.من و امثال من شناسنامه استقلال هستیم و سالها برای این تیم زحمت کشیدیم.شاید از باشگاه استقلال ۵ سال یک بار هم با ما تماس نگیرند اما به شخصه خودم را مدیون هواداران استقلال می دانم و هر چه دارم از آنها است.فردا هم دوست دارم استقلال کاری کند که پرچم همه استقلالی ها بالا باشد.

وی در پاسخ به این سوال که نقش کدام بازیکنان در مسابقه فردا مهم است گفت: صادقانه می گویم خیلی وقت است که دربی باز قهاری در دو تیم نداریم و سخت می توانید چنین بازیکنی پیدا کنید. مثلا مهدی هاشمی نسب یک دربی باز قهار بود که بارها مقابل چشم تماشاگران، بازی را برای تیمش در می آورد.در تیم پرسپولیس مهدی ترابی بازیکن تاثیر گذاری است و در استقلال هم با وجود اینکه همه قائدی را مهره ای مهم می دانند، مهدی پور می تواند نقشی کلیدی داشته باشد.

دین محمدی تصریح کرد: برای انتخاب مهدی پور دلیل دارم، چون اگر خط هافبک یک تیم در دربی خوب کار کند و توپ های دوم را ببرد آن تیم شانس پیروزی بیشتری دارد و مهدی پور می تواند این نقش را خوب بازی کند. مرحوم پورحیدری همیشه جمله ای کلیدی برای دربی داشت، او می گفت تیمی برنده دربی است که توپ های وسط زمین را ببرد.اگر تیمی جنگندگی و موقعیت سازی را در این بازی از آن خود کند هم شانس برد خود را افزایش داده و هم شانس برنده شدن را به حریفش نمی دهد.

بازیکن اسبق تیم استقلال ضمن ابراز امیدواری برای برگزاری یک دربی جذاب گفت: امیدوارم فردا فوتبالی ببینیم که موقعیت هایش روی دروازه هر دو تیم باشد و مردم از بازی لذت ببرند.درگیری و حاشیه و اینگونه مسائل کاری کهنه و قدیمی است و جذابیتی ندارد، به همین دلیل دوست دارم فردا بعد از  پایان بازی همه از ارائه یک فوتبال قشنگ و دیدنی تعریف و تمجید کنند.

۶۶۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید