حمله استقلالی‌ها به اسکوچیچ؛ کاش چشمانت را باز می کردی!

آخرین خبرها

به گزارش آوای استقلال، در فهرست جدید دعوت شدگان به تیم ملی بزرگسالان فوتبال در جمع دروازه‌بانان محمد رشید مظاهری به اردو دعوت نشد. از جمع مدافعان عارف غلامی و محمد نادری در این لیست دیده نمی شوند و فرشید اسماعیلی یکی از هافبک‌های برتر استقلال به ویژه در یکی دو ماه اخیر نیز در این جمع حضور نداشت.

محمدرشید مظاهری؛ عامل صدرنشینی‎های استقلال

دروازه بان اصلی تیم استقلال از مجموع ۲۲ بازی این فصل این تیم در ۱۷ دیدار در ترکیب اصلی این تیم حضور داشته و ۱۵۳۰ دقیقه در لیگ برتر بازی کرده است و همچنین در لیگ قهرمانان آسیا در ۶ بازی به طور ثابت به میدان رفت و از عوامل موثر در صعود این تیم به عنوان صدرنشین گروه C به مرحله یک هشتم نهایی بود.

مظاهری تا پیش از تغییر کادر فنی استقلال شرایط فوق العاده ای را در استقلال تجربه می کرد و از عوامل اصلی صدرنشینی این تیم در ۸ هفته از ۱۵ هفته نیم فصل اول بود. گرچه پس از آن هم عملکرد خوبی داشت اما تعداد گل‌های خورده‌اش پس از خروج سعید عزیزیان از کادر فنی استقلال و حضور بهزاد غلامپور افزایش یافت.

مظاهری در دو دیدار دوستانه تیم ملی با سرمربیگری دراگان اسکوچیچ نیز مقابل ازبکستان و بوسنی روی نیمکت تیم ملی نشست. همچنین در ۴ بازی دور رفت انتخابی جام جهانی مقابل عراق، بحرین، کامبوج و هنگ کنگ روی نیمکت بود.

درباره علت دعوت نشدن او گفته می‌شود مصدومیت مظاهری از ناحیه کتف از دلایل اصلی بوده است اما پیش از این به یاد داریم کادر فنی تیم ملی بازیکنان مصدوم را هم دعوت می کرد تا در مدت زمان مداوا آنها زیر نظر داشته باشد.

محمد نادری؛ درخشید و دیده نشد!

یکی دیگر از بازیکنان دعوت نشده به اردوی تیم ملی محمد نادری است که در فصل جاری در ۱۵ بازی استقلال به میدان رفته و در مدت زمان ۱۳۷۲ دقیقه یک گل هم مقابل ماشین سازی به ثمر رسانده است.

نادری در لیگ قهرمانان آسیا در ۴ بازی به مدت ۲۳۹ دقیقه به میدان رفت و ۲ گل به الشرطه و الاهلی زد تا جزو مدافعان چپ برتر این رقابت‌ها در مرحله گروهی شناخته شود.

او در هر ۴ بازی دور رفت انتخابی جام جهانی همراه تیم ملی بود و ۳۷ دقیقه نیز مقابل عراق به میدان رفت.

عارف غلامی؛ سوتی‌ها کار دستش داد؟

دیگر مدافع استقلال که پیش‌بینی می‌شد به اردوی تیم ملی دعوت شود عارف غلامی بود که در این فصل ۱۵ بازی به مدت ۱۲۳۲ دقیقه به میدان رفته است.

او در لیگ قهرمانان آسیا در ۵ دیدار و به مدت ۳۸۴ دقیقه در ترکیب تیمی بود که به عنوان صدرنشین گروه C صعود کرد.

عارف غلامی در اردوی دو دیدار دوستانه تیم ملی با هدایت دراگان اسکوچیچ مقابل ازبکستان و بوسنی به تیم ملی دعوت شد و هر دو بازی را روی نیمکت نگاه کرد.

شاید اشتباهات فاحش این بازیکن در دیدار مقابل سپاهان و ذوب آهن باعث تا اسکوچیچ او را به تیم ملی دعوت نکند!

فرشید اسماعیلی؛ ستاره استقلال

سوال برانگیزترین بازیکن دعوت نشده فرشید اسماعیلی شماره ۸ استقلال است. این بازیکن گرچه در نیم فصل اول لیگ برتر درخشش سابق خود را نداشت اما در مدت زمان حضور فرهاد مجیدی به ویژه در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، جزو برترین بازیکنان استقلال بود.

او در لیگ برتر در ۱۶ بازی هزار و ۵۰ دقیقه بازی کرده و یک گل هم به نساجی مازندران زد اما در آسیا در ۵ بازی به مدت ۳۹۳ دقیقه به میدان رفت و مقابل الشرطه، الاهلی و الدحیل سه گل به ثمر رساند و ۴ پاس گل داد تا آمار فوق العاده ای از خود بر جای گذاشته باشد.

دلخوری استقلالی ها!

اخبار رسیده از باشگاه استقلال و گروه های هواداری در شبکه های مجازی حاکی از آن است که مدیران، مربیان و هواداران این تیم بابت دعوت نشدن این ۴ نفر متعجب شده و با انتشار تصاویری از عدد ۴ با دست در این باره سئوال کرده اند که حداقل نمی شد فرشید اسماعیلی و محمد نادری به همراه مظاهری به این اردو دعوت شوند چون این موضوع می‌تواند روی روحیه بازیکنان استقلال برای ادامه مسابقات تاثیر منفی بگذارد.

ظاهرا باز هم نماد ۴ استقلالی ها در حال ترند شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید