حاجیلو: دیدن همین سیاره هم برای خیلی‌ها آرزو است

آخرین خبرها

حاجیلو: دیدن همین سیاره هم برای خیلی‌ها آرزو است

حاجیلو: دیدن همین سیاره هم برای خیلی‌ها آرزو است

پایگاه خبری فوتبالی- اصغر حاجیلو گفت: روی نیمکت استقلال افراد بسیار خوب و محترمی حضور دارند اما آیا واقعا نیمکت استقلال وزن بالایی دارد؟ در مواقع ضروری دستیاران بر اساس کدام تجربیات به فرهاد مشورت می‌دهند؟

به گزارش فوتبالی و به نقل از خبرورزشی، اصغر حاجیلو یکی از باسابقه ترین پیشکسوتان تاریخ باشگاه استقلال محسوب می‌شود. او فوتبالش را از تیم‌های پایه استقلال شروع و پس از حدود ۲۰ سال کفش‌هایش را با پیراهن این تیم  آویزان کرد. حاجیلو با اشاره به شروع عالی استقلال در برابر پرسپولیس به نکته‌های زیر اشاره کرد:

*در نیمه اول مسابقه حداقل من به عنوان یک طرفدار و تماشاگر استقلال از نحوه فوتبال این تیم سر شوق آمده و به شدت خوشحال بودم و اطمینان  داشتم اگر همین روند حفظ شود برنده دربی خواهیم بود ولی در نیمه دوم استقلال در مقایسه با نیمه اول کمی‌افت کرد و پرسپولیس روی یک موقعیت نصفه و نیمه و روی اشتباه دروازه بان ما و متاسفانه تعلل خط دفاعی در دفع توپ باعث شد پرسپولیس به گل برسد و با رعایت احترام حق آنها نبود برنده بازی باشند چنانچه اگر داوری مسابقه در همان ابتدای  کار پنالتی روی مهدی قایدی گرفته می‌شد قاعده بازی تغییر پیدا می‌کرد.

*در نیمه اول چند مرتبه دوربین صورت مربی پرسپولیس را نشان داد که دیدم یحیی با لب و دندان‌هایش بازی می‌کند؛ به خوبی مشخص بود غافلگیر شده و استرس دارد چون فکر نمی‌کرد استقلال با آن ترکیب و با تاکتیک جدید به آن خوبی کار کند. نمی‌دانم چرا در دقایقی از نیمه دوم تمرکز استقلال به هم ریخت و من یاد آن مسابقه افتادم که ۲ بر صفر پرسپولیس جلو بودیم و تمرکز پرویز مظلومی برای ۱۰ دقیقه به هم ریخت و یک شکست تلخ رقم خورد. در چنین دقایقی از مسابقه نقش همکاران سرمربی اهمیت بالایی دارد که به هر دلیلی نیمکت استقلال تجربه لازم را ندارد. همکاران فرهاد همه محترم و عزیز هستند ولی نیمکت استقلال باید وزن بالایی داشته باشد و از زمانی که جوان بودم حشمت خان مهاجرانی همیشه تاکید می‌کرد نیمکت یک تیم خوب باید قدرتمند و سنگین باشد. شما مثل نیمکت پرسپولیس را دید کریم باقری وزن بیشتری حتی از سرمربی تیم دارد موقع شروع درگیری کریم پرید و بازیکنان پرسپولیس را جمع و جور کرد و مربی دروازه‌بان‌های ما به سینه بازیکن جوان حریف کوبید.

*درگیری در طول مسابقه همیشه در فوتبال دنیا بوده است و مختص به فوتبال ایران نیست قدیم رفاقت‌ها بیشتر بود مثلا یادم هست در یک بازی با نتیجه ۳ بر صفر پرسپولیس را شکست دادیم حریفی که تعدادی از بازیکنان شاخص آن دوران فوتبال را در اختیار داشت آقای خسروانی به عنوان مالک باشگاه یک ضیافت شام برگزار کرد و اتفاقاً اعضای تیم پرسپولیس را هم به جشن پیروزی استقلال و همه اعضای تیم پرسپولیس در آن جشن حاضر شده و در کنار ما شام خوردند. اینکه بازیکنان سر یک اتفاق ساده به‌دنبال درگیری یا شاید هم خودنمایی می‌روند صورت خوبی ندارد. تعصب باید در عملکرد باشد تعصب موقع مذاکرات مشخص می‌شود که میزان علاقه شان را به تیم شان نشان بدهند نه اینکه به دنبال استفاده از هرگونه ترفند جهت بالا بردن دستمزد بروند.

*می‌دانید باشگاه استقلال چه اموالی داشته و دارد اما تربیت بدنی آنها را گرفته است. می‌دانید باشگاه استقلال دارای چه زمینه‌ها و سالن‌های خوبی در کشور بوده است خوب زورمان نرسید و نمی‌رسد که مال خودمان را پس بگیریم. به هیچ عنوان حق استقلال نبود بازنده باشد به خصوص اینکه اشتباه داوری در به وجود آمدن این نتیجه نقش داشت. مسلما فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی حق داشته که ناراحت و عصبی باشد ای کاش اطرافیان سرمربی در آن لحظات کمک می‌کردند تا فرهاد آرام شود و مثلاً می‌توانست خطاب به آذری جهرمی‌بگوید دیدن همان سیاره برای خیلی‌ها تبدیل به آرزوی محال شده است. سالهای زیادی گذشته و می‌بینیم که تیم‌ها علیرغم فرصت‌های متمادی نتوانسته اند حتی یک ستاره یا به قول آقای وزیر یک سیاره به دست بیاورند. 

۶۶۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید