بیانیه مشترک 3 غول اروپایی در واکنش به تهدید دوباره یوفا

آخرین خبرها

تسنیم/ سه باشگاهی که هنوز حاضر به انصراف از حضور در سوپرلیگ اروپا نشده‌اند به تهدید جدید یوفا در خصوص عواقب این تصمیم‌شان واکنش نشان دادند.
به دنبال انتشار باشگاه‌های یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا با انتشار بیانیه‌ای مشترک به تهدید جدید یوفا درباره عواقب امتناع این سه باشگاه از انصراف از سوپرلیگ اروپا واکنش نشان دادند.
یوفا اعلام کرده باشگاه‌هایی که بر ماندن در سوپرلیگ و تشکیل این تورنمنت پافشاری کنند را ۱۰۰ میلیون یورو جریمه و از حضور در تمامی رقابت‌های اروپایی فصل آینده محروم خواهد کرد.
پیش از این نشریه نیویورک تایمز اعلام کرده بود سه باشگاه یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا قصد ندارند پروژه سوپرلیگ اروپا را به کلی فراموش کنند و نه تنها از یوفا به خاطر تهدیداتش شکایت خواهند کرد، بلکه از ۹ باشگاه دیگری که از سوپرلیگ انصراف دادند هم به دلیل نادیده گرفتن تعهدات قانونی‌شان شکایت خواهند کرد.
اکنون این سه باشگاه بیانیه‌ای مشترک منتشر و این موضوع را تأیید کرده‌اند. در این بیانیه آمده است: در ارتباط با بیانیه منتشر شده توسط یوفا در تاریخ هفتم می در خصوص سوپرلیگ اروپا و موضع ۹ تا از باشگاه‌های بنیانگذار آن، باشگاه‌های بارسلونا، یوونتوس و رئال مادرید موارد ذیل را اعلام می‌دارند:
۱) باشگاه‌های مؤسس در این مدت تحت فشار بوده‌اند و باز هم خواهند بود. یک طرف سوم (یوفا) اقدام به اعمال فشارها، تهدیدها و اهانت‌های غیرقابل قبول برای ملزم کردن این سه باشگاه برای ترک پروژه و چشم‌پوشی از حق و وظیفه‌شان برای دستیابی به راه‌حل‌‌های نجات بخش اکوسیستم فوتبال از طریق مذاکرات سازنده شده است. چنین رفتارهایی، طبق مقررات و ساختارهای قضایی که تا الان هم به سود پیشنهاد تشکیل سوپرلیگ رأی داده است، غیرقابل قبول تلقی می‌گردد. مراجع قضایی، یوفا و فیفا را مستقیم یا غیرمستقیم از سوی نهاد‌های وابسته‌اش از اتخاذ هرگونه اقدامی علیه سوپرلیگ باز داشته‌اند.
ما متأسفیم که دوستان و شرکای ما در پروژه تشکیل سوپرلیگ، با امضای تعدادی تعهدنامه با یوفا، خودشان را در چنین وضعیت بی‌ثبات و متناقضی قرار داده‌اند. با این حال با توجه به اینکه مفادی که ۱۲ باشگاه بنیان‌گذار سوپرلیگ به آن متعهد شده‌اند هنوز پابرجا هستند، ما تأکید می‌کنید که برای گرامی داشتن تاریخچه خود و برای عمل به تعهداتی که نسبت به سهامداران  و هواداران‌مان داریم، به سود فوتبال و برای دستیابی به وضعیت مالی پایدار، وظیفه خود می‌دانیم که به شیوه‌ای مسئولانه رفتار کنیم و پیگیری برای انجام اقدامات مقتضی را با وجود فشارها و تهدیدهای اعمال شده از سوی یوفا در دستور کار خود قرار دهیم.
در نهایت و بیش از هر چیز ما به فیفا و یوفا و تمام سهامداران فوتبال تأکید می‌کنیم، همانگونه که از زمان اعلام تشکیل سوپرلیگ گفته‌ایم، ما همچنان تعهد خود می‌دانیم و انگیزه داریم که در کمال احترام و بدون فشارهای غیرقابل تحمل و در راستای قانون و مقررات ، مناسب‌ترین راه حل‌ها را برای تمام جامعه فوتبال پیدا کنیم.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید