برومند: استقلال پایین‌تر از سطح یک تیم معمولی بازی می‌کند

آخرین خبرها

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش استقلال مگ و به نقل از تسنیم، پرویز برومند دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال به انتقاد از سبک بازی این تیم پرداخت و گفت، عملکرد شاگردان فرهاد مجیدی پایین‌تر از یک تیم معمولی است.

پرویز برومند درباره تساوی بدون گل تیم فوتبال استقلال مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: از الان هشدار می‌دهم استقلال نباید خودش را قانع به گل نخوردن و نباختن کند. سه تساوی برابر فجرسپاسی شیراز، نساجی مازندران و گل‌گهر برابر با دو شکست است. وقتی فجر و گل‌گهر را نمی‌بریم، نمی‌توانیم ادعای قهرمانی در نیم‌فصل اول را داشته باشیم و این کارمان را سخت می‌کند. هر تیمی در نیم‌فصل اول امتیاز جمع کند، به قهرمانی نزدیک‌تر است. در نیم‌فصل دوم هیچ تیمی مُفت امتیاز نمی‌دهد.

وی افزود: استقلال با این بازیکنان و کیفیتی که دارند، پایین‌تر از سطح یک تیم معمولی بازی می‌کند. جسارت نمی‌کنم، ولی تیم‌های دیگر هم چنین وضعیتی دارند و صرفاً مختص استقلال نیست. استقلال باید در این شرایط امتیاز بگیرد و جلو برود. اگر استقلال سه بازی اخیر خود را برده بود، با پنج امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار داشت. از طرفی، استقلال هنوز به حریفان آنچنانی نخورده است. بازی با گل‌گهر «پوچ» بود و هیچی نداشت. تیم ما تنها یک موقعیت به دست آورد که دروازه‌بان حریف با پا آن را دفع کرد. پرسپولیس هم در دیدار با صنعت نفت آبادان خوب بازی نمی‌کرد و اگر اشتباه جاگیری دروازه‌بان نبود و توپ به پای مدافع صنعت نفت نمی‌خورد، کارش سخت می‌شد. برای فوتبال ایران زشت است که تیم‌ها در حد متوسط بازی می‌کنند.

دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال با انتقاد از کیفیت بازی‌های لیگ برتر خاطرنشان کرد: اگر بازی‌های استقلال و پرسپولیس با حریفانش این شکلی است، در سایر بازی‌ها چه خبر است؟ در لیگ دسته سوم هدایت یک تیم را برعهده داشتم و تصور می‌کنم بازی‌های آن تیم جذاب‌تر از بازی‌های لیگ برتر بود. برای استقلال و پرسپولیس بد است که چنین نمایشی داشته باشند. زمانی هواداران از شهرستان‌ها به ورزشگاه‌ می‌آمدند و اگر بازی چنگی به دل نمی‌زد، حداقل چهار بازیکن در حد ستاره می‌دیدند. امروز دیگر ستاره‌ای هم نداریم. هواداران با این شرایط با چه اشتیاقی به ورزشگاه بیایند؟

برومند درباره ممانعت سازمان لیگ از بازی کردن بازیکنان خارجی استقلال در دیدار با گل‌گهر گفت: سازمان لیگ باید از ابتدا اعلام می‌کرد که باشگاه استقلال باید ضمانت‌نامه بانکی بدهد. وقتی وثیقه را پذیرفته‌اند، امروز چرا باید بحث ضمانت بانکی را مطرح کنند؟! این اقدام تخلف محسوب می‌شود. این کار سازمان لیگ اشتباه نیست، فاجعه است. در هر کشوری این داستان را تعریف کنیم، به ما می‌خندند. ابتدای فصل نوع تضمین را مشخص کردند و به یکباره در هفته ششم گفتند ضمانت‌نامه باید تغییر کند. این واقعاً خنده‌دار نیست؟ کاری که سازمان لیگ با استقلال کرد، جبران‌ناپذیر است.

وی تصریح کرد: فرهاد مجیدی می‌تواند بگوید اگر این دو بازیکن را در اختیار داشت، گل‌گهر را می‌برد. اقدام سازمان لیگ حتی می‌تواند باعث و بانی قهرمانی یک تیم دیگر شود. اگر به‌عنوان مثال سپاهان، با یک امتیاز اختلاف قهرمان شود، استقلال می‌گوید اگر بازی با گل‌گهر بازیکنان خارجی‌اش را در اختیار داشت و می‌برد، قهرمان می‌شد. از اتفاقاتی که در فوتبال‌مان رخ می‌دهد، شاخ در آورده‌ایم. با این کار، حرف و حدیث‌های زیادی ایجاد شد و متأسفانه خودمان باعث می‌شویم همه چیز زیر سؤال برود.

 

بیشتر ببینید:

کافه کری / یا حسن اکرمی هم بازی ، یا بازی خراب!

مگ نیوز / ۲۰۰میلیارد برای فروش کیت؟ متری چند؟!

صندوقچه اسرار آبی / با حضور علیرضا اکبرپور

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید