بحران داوری در فوتبال ایران/ استقلال و فولاد قربانی نبود VAR

آخرین خبرها

بحران داوری در فوتبال ایران/ استقلال و فولاد قربانی نبود VAR

بحران داوری در فوتبال ایران/ استقلال و فولاد قربانی نبود VAR

پایگاه خبری فوتبالی- اتفاقات مسابقات امشب لیگ برای چندمین بار نشان داد که وجود سیستم کمک داور ویدیویی در لیگ برتر فوتبال ایران چقدر مهم است و فوتبال ایران از نظر داوری افت کرده و قضاوت های داوران و کمک داوران صدای اکثر تیمها را در آورده است.

به گزارش فوتبالی، استقلال در شرایطی بازنده دربی بود که محمدرضا اکبریان خطای مسلم وحید امیری روی مهدی قایدی در دقیقه ۳ را پنالتی تشخیص نداد. صحنه‌ای که همه کارشناسان داوری روی خطا بودن آن تاکید داشتند اما اکبریان و همکارانش چنین نظری نداشتند تا استقلالی‌ها، اشتباهات داوری را هم در باخت تیمشان موثر بدانند. باشگاه استقلال رسما از اکبریان به فدراسیون فوتبال شکایت کرد.

در دیگر بازی امشب و در قائمشهر، نساجی در حالی توانست از سد فولاد بگذرد که شاگردان نکونام در دقیقه ۸۸ توسط لویسانو پریرا به گل مساوی رسیدند اما کمک داور بازی در تصمیمی فوق‌العاده جنجالی، این گل را به اشتباه آفساید گرفت تا فولاد از اشتباه داوری، متضرر شود و از تیم داوری این بازی به فدراسیون فوتبال شکایت کند.

مدتهاست که درباره لزوم استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی در فوتبال ایران صحبت شده اما هزینه بالای آوردن این سیستم به ایران و مشکلات فدراسیون فوتبال و نبود زیرساختهای لازم در ورزشگاه‌ها برای استفاده از این سیستم باعث شده که فعلا خبری از VAR در فوتبال ایران نباشد و تا زمانی که این مشکل بزرگ حل نشود، هر چند وقت یکبار باید شاهد اشتباهات مسلم داوری و متضرر شدن تیمها از آن باشیم.

۱۹۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید