اعتراف پیروز قربانی: بازی در تیم ملی را دوست نداشتم

آخرین خبرها

اعتراف پیروز قربانی: بازی در تیم ملی را دوست نداشتم

اعتراف پیروز قربانی: بازی در تیم ملی را دوست نداشتم

پایگاه خبری فوتبالی- پیروز قربانی بازیکن و کاپیتان اسبق استقلال تهران پیش از نود و پنجمین دربی پایتخت به گفت و گو درباره استقلال این روزها و این بازی پرداخت.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، پیروز قربانی از چهره‌های ویژه استقلال در دربی است. کسی که در دربی ۵۹ با گلزنی در آخرین لحظات، آبی‌پوشان را به یک پیروزی شیرین رساند و نامش را در دفتر تاریخ شهرآورد ثبت کرد. او حالا به تحلیل وضعیت استقلال پرداخته و همچنین از گل رویایی به پرسپولیس گفته است.

قربانی در مورد روزهایی که به تیم ملی دعوت می‌شد گفت: پستی که من در تیم ملی بازی می‌کردم زوجی است و دو دفاع وسط باید باهم مچ باشند تا عملکرد خوبی ارائه دهند. از دوران برانکو که از سال هشتاد و دو به تیم ملی دعوت شدم گلمحمدی و نصرتی و بعد از آن هادی عقیلی و  جلال حسینی زوج خوبی را ساخته بودند و مربیان تیم ملی به تغییر در آن پست اعتقاد نداشتند. خود من زیاد بازی در تیم ملی را دوست نداشتم! و تلاشی برای تحمیل خودم به مربی و فیکس بازی کردن نمی‌کردم. حال که به این موضوع فکر میکنم اشتباه کرده ام ولی چون در استقلال بزرگ شده بودم و جو استقلال را دوست داشتم فقط دعوت شدن به تیم ملی برای من کافی بود. من از جوانان در استقلال بودم و تعصب هواداران استقلال پرسپولیس روی تیم باشگاهی‌شان در خیلی زمینه ها از تیم ملی بیشتر است. من جو استقلال را کاملا متعلق به خودم می‌دانستم و همه کاره آن جمع بودم و جو تیم ملی برایم غریبه بود. البته ممکن است حرف من درست نباشد و خیلی ها به آن خرده بگیرند.

قربانی درباره شهرآورد هیجان انگیز سال هشتاد و سه که با برتری سه بر دو آبی ها پایان یافت گفت: آن بازی آن‌چنان هم کامبک نبود ما با گل عنایتی جلو افتادیم و سپس دو گل خوردیم. که ابتدا حاج محمود و سپس من گل سوم را زدیم و برنده آن بازی شدیم. مطمئن بودیم که به پرسپولیس نمی‌بازیم. دومین سال با آقای قلعه نویی بود و به همه القا شده بود که توانایی بردن هر تیمی را داریم.

قربانی درباره اعتراض به گل های پرسپولیس در آن بازی عنوان کرد: من درست یادم نمی‌آید ولی فکر کنم گل های‌شان مسئله دار بود و یک گل روی کرنر اشتباه بود و دیگری آقای انتظاری در آفساید بودند. این مسئله برای هفده سال پیش است و حرف زدن درباره اش زیاد جالب نیست.

پیروز قربانی درباره شهرآورد نود و پنجم گفت: با توجه به شرایط جدول هر دو تیم شانس قهرمانی دارند و امیدوارم خستگی ناشی از آسیا در کیفیت این بازی موثر نباشد. استقلال پس از تغییر کادر فنی روند رو به رشد و مثبتی را به جز بازی اخیر داشته و پرسپولیس هم چندین سال است تیم خوبی است.امیدوارم بازی خوبی را از نظر کیفی شاهد باشیم و در نهایت نتیجه به نفع استقلال باشد.

او همچنین با اشاره به انتقادات نسبت به خط دفاعی تیم مجیدی، توضیح داد: اینکه همه مشکلات دفاعی استقلال را گردن خط دفاعی بیندازیم غیر منطقی است و باید ساختار دفاعی تیم را در نظر بگیریم. استقلال در ساختار دفاعی نیاز به کار کردن بیشتری هم در دفاع تیمی و هم گروهی دارد. وقتی تیم گل می‌خورد ضعف بازیکنان دفاعی بیشتر نمود دارد ولی ساختار دفاعی از نوک حمله شروع می‌شود تا دفاع اخر و استقلال ساختار دفاعی اش ایراد دارد.

او درباره بازگشت دانشگر و مهره مناسب برای بازی در پست دفاعی اضافه کرد: باید ببینیم روند تمرینات دانشگر چگونه بوده و شرایط او چگونه است. اما به نظر من پست دفاع وسط زوجی است و شما باید کنار بازیکنی بازی کنید که هم افزایی داشته باشد و شاید بازیکنانی از نظر انفرادی ضعیف باشند ولی وقتی کنار کسی بازی می‌کند عملکرد و نمره قابل قبولی خواهند گرفت.  استقلال باید در پست دفاع وسط زوج اش را زودتر پیدا کند و به هماهنگی با گلر و هافبک های دفاعی برسند.

۷۴۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید