آیا کاناوارو در پروسه انتخاب مجیدی نقش دارد؟

آخرین خبرها

فرهاد مجیدی قبل از دربی ۹۵ در جمع خبرنگاران اعلام کرد یک مشاور ایتالیایی به جمع استقلالی ها اضافه می کند.

به گزارش آوای استقلال ، طی روز های گذشته بسیاری از آنجلو آلسیو به عنوان مشاور فرهاد مجیدی در استقلال نام می بردند ولی این مربی ایتالیایی قضیه را تکذیب کرد. فرهاد در مصاحبه آن روزش مشخصاتی از مشاور جدیدش داد و گفت:مشاور جدید من روی نیمکت تیم ملی ایتالیا نشسته و تجربه کار در سری آ را دارد.

همین ویژگی ها، توقعات را از مشاور فرهاد بالا برد و نظر رسانه ها به دستیاران معروفی جلب شد که در سال های گذشته روی نیمکت تیم ملی ایتالیا نشسته اند.

ولی شنیده ها حاکی از آن است از آن جایی که فرهاد مجیدی با فابیو کاناوارو رفاقت صمیمانه ای دارد، بعید نیست این مربی ایتالیایی گزینه هایی را به سرمربی استقلال پیشنهاد داده باشد.

فابیو کاناوارو خودش هم اکنون در فوتبال چین فعالیت می کند و سال های اخیر نتاج خوبی را در تیم گوانگژو به دست آورده است.

یکی از گزینه هایی که بعد از آنجلو آلسیو مطرح شد، ماریو بوورتولازی است که از سال ۲۰۰۵ همواره در کادر فنی تیم هایی حضور داشته که دونادونی سرمربی آن ها بوده است.

ماریو بورتولازی روی نیمکت تیم ملی ایتالیا

بورتولازی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ روی نیمکت تیم ملی ایتالیا حضور داشته و سپس در تیم های بولونیا و شنزن دونادونی را همراهی کرده است. بورتولازی در آخرین تجربه خود به همراه دونادونی روی نیمکت تیم شنزن چین نشست و بعید نیست کاناوارو این گزینه را به مجیدی پیشنهاد داده باشد.

ماریو بورتولازی روی نیمکت ناپولی در کنار روبرتو دونادونی

‘گزینه بعدی مطرح شده، آنجلو رگوسی است که تجربه همکاری با روبرتو مانچینی دارد. رگوسی که ارتباط خوبی با مانچینی دارد و در تیم هایی مثل اینتر و فیورنتینا با سرمربی تیم ملی ایتالیا همکاری داشته، این مربی نیز به عنوان تمرین دهنده در تیم ملی ایتالیا سابقه فعالیت دارد.

رگوسی در تیم های رجینا، زنیت، آتالانتا، منچستر سیتی و … تجربه فعالیت کنار مانچینی داشته است.

آنجلو رگوسی در حال تمرین دادن آنتونیو کاسانو

آنجلو رگوسی نسبت به بورتولازی در تیم های بیشتری سابقه فعالیت داشته است اما از لحاظ سنی هر دو مربی ۵۶ ساله هستند.

آنجلو رگوسی در کنار روبرتو مانچینی در کمپ تیم ملی ایتالیا

با توجه به شرایط و محدودیت های موجود در ایران، این دو گزینه محتمل ترین گزینه ها برای حضور در ایران هستند چرا که احتمال دارد این دو مربی به دنبال تجربه هایی خارج از ایتالیا باشند.

تمام این گزینه ها با توجه به ویژگی هایی که فرهاد مجیدی از مشاور آینده اش در تمرین استقلال داشت، بررسی شده و اگر حرف های سرمربی استقلال درست باشد باید به زودی شاهد ورود مربی ای به فوتبال ایران باشیم که تجربه های خوبی در فوتبال ایتالیا داشته است.

با توجه به صحبت های فرهاد مجیدی که ادعا داشت با مشاور جدیدش رفاقت دارد، این مشاور باید در این روز ها به ایران بیاید. مشاوری که تا پایان فصل اجازه نشستن روی نیمکت استقلال را ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید