آمار فوق العاده «شیر» در الهلال/ خطرناک‌ترین بازیکن رقیب استقلال چقدر برای سعودی‌ها آب خورد؟

آخرین خبرها

فارس/ مهاجم فرانسوی الهلال با درخشش به همراه تیم سعودی نشان داد علاوه بر گران ترین بودن، خطرناک ترین بازیکن رقیب استقلال است.
 الهلال رقیب استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته در لیگ عربستان موفق شد الشباب را با نتیجه ۵ بر یک درهم کوبد و با اقتدار صدرنشین لیگ شود و برای رسیدن قهرمانی گام بلندی بردارد.
در این بازی بافتیمبی گومیس ستاره و مهاجم فرانسوی الهلال موفق شد دبل کند و به رکوردی تاریخی به همراه تیم ریاض در سومین سال حضورش در این تیم برسد. گومیس با این دو گل تعداد مجموع گل هایش با پیراهن «زعیم آسیا» را به عدد ۱۰۰ رساند.
گومیس در سال ۲۰۱۸ از تیم گالاتاسرای ترکیه درحالیکه ۳۲ ساله بود  و سابقه بازی در تیم های مطرح لیون، سوانسیانگلیسو مارسی را داشت به ریاض آمد. همه در آن زمان فکر می کردند مهاجم فرانسوی برای گذراندن دوران بازنشستگی به عربستان آمده اما او نشان داد تمامی ندارد. آمار او در گالاتاسرای ترکیه هم قابل تحسین بود و در ۴۰ بازی موفق شد در ۳۸ گل به ثمر رسیده سهیم باشد.
چنین بازیکنی با دستمزد بالایی به خدمت گرفته شده که شنیدن حقوق او می تواند باورکردنی نباشد. طبق گزارش رسانه معتبر «اسپورت ۳۶۰» سعودی گومیس سالیانه ۳۳ میلیون ریال سعودی معادل تقریبا ۲۱۵ میلیارد تومان دستمزد از تیم پایتخت عربستان دریافت می کند.
*دستمزد نجومی گومیس در الهلال با جزئیات
سالیانه: ۲۱۵ میلیارد تومان
ماهانه: ۱۸ میلیارد 
هفتگی: ۴ و نیم میلیارد 
روزانه: ۶۴۰ میلیون
ساعتی:  ۲۶ میلیون 
دقیقه: ۴۴۰ هزار تومان
در دومین گام به آمار فوق العاده گومیز در طول ۳ سال گذشته در ترکیب الهلال می پردازیم. طبق آمار ستاره فرانسوی ۳۵ ساله ۱۲۶ بازی در این مدت انجام داده و  در ۱۱۷ دیدار در گلزنی یا ساخت گل سهیم بوده است. این آمار عالی نشان می دهد الهلال این رقم نجومی را بیهوده پرداخت نکرده است.
*آمار عملکرد گومیس در الهلال با جزئیات
تعداد بازی: ۱۲۶
تاثیرگذاری در گل: ۱۱۷
تعداد گل: ۱۰۰
تعدادپاس گل: ۱۷
گل در لیگ: ۶۸
گل در آسیا: ۱۷
گل در جام پادشاهی: ۸
گل در جام های عربی: ۵
گل در جام باشگاه های جهان: ۲
آمار نشان دهنده موفقیت آمیز بودن خرید چند صد میلیارد تومانی الهلال عربستان است. گومیس در طول ۳ سال گذشته موفق شد به همراه الهلال قهرمانی در لیگ عربستان و قهرمانی در آسیا در سال ۲۰۱۹ را تجربه کند. یکی از دلایل اصلی قهرمانی مجدد الهلال بعد از سال ها در آسیا را می توان گل های تاثیرگذار گومیس دانست.  
این مهاجم فرانسوی در سال ۲۰۱۹ با درخشش به همراه الهلال به عنوان آقای گل و بهترین بازیکن جام شناخته شد. تمام این آمار ستاره فرانسوی نشان می دهد مدافعان استقلال باید مواظب خطرناک ترین بازیکن تیم سعودی یعنی شیر ۳۵ ساله در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید