آمار دربی 95؛ یحیی دربی برد!

آخرین خبرها

یحیی

آمار دربی ۹۵؛ یحیی دربی برد!

آمار دربی 95؛ یحیی دربی برد!

پایگاه خبری فوتبالی- دربی شماره ۹۵ با تک گل عیسی آل کثیر به سود پرسپولیس شد تا تیم گل محمدی به سمت مسیر همیشگی اش یعنی قهرمانی، ادامه بدهد.

به گزارش فوتبالی، این یازدهمین برد پرسپولیس در چهلمین رویارویی دو تیم در لیگ برتر بود. حالا فاصله دو تیم در تاریخ رویارویی ها، به نزدیک ترین مقدار ممکن رسیده است: ۲۵ برد برای پرسپولیس و ۲۶ برد برای استقلال. دربی ۹۵ اما نکته های آماری و رکوردی دیگری هم داشت. 

* برای اولین بار در طول دوران سرمربیگری یحیی گل محمدی، او برنده یک دربی شد. گل محمدی روی نیمکت ذوب آهن برابر سپاهان و به عنوان سرمربی پرسپولیس روبروی استققلال، در دهمین دربی اش بعد از ۸ مساوی و یک باخت، بالاخره برنده شد. 

* طلسم برنده نشدن استقلال در دربی حالا به ۱۱۷۰ روز رسیده است. آخرین بار، استقلال در حضور وینفرد شفر روی نیمکتش با تک گل وریا غفوری، پرسپولیس را در بازی برگشت لیگ ۱۷ شکست داد. ۷+۱ دربی از آن روز می گذرد؛ ۷ دربی برگزارشده و یک دربی سوپرجام که سوت شروعش هرگز زده نشد. 

* هفتمین بازی بدون باخت پرسپولیس با قضاوت محمدرضا اکبریان رقم خورد. پرسپولیس در ۷ قضاوت آخر اکبریان، بازنده نشده، هر ۵ بازی آخر را برده و در ۴ بازی اخیرش کلین شیت کرده است. آخرین باخت پرسپولیس با قضاوت اکبریان مربوط است به رویارویی با سیاه جامگان در لیگ شانزدهم. 

* فرهاد مجیدی بعد از ۸ دربی بدون باخت به عنوان مربی و بازیکن، در این بازی شکست خورد. او در ۸ دربی قبلی اش، ۲ بار سرمربی بود و در هر دو بازی، مساوی کرد. در ۶ بازی دیگر به عنوان بازیکن استقلال، صاحب ۴ برد و ۲ مساوی شده بود. آخرین باری که مجیدی در دربی حضور داشت و استقلال باخت مربوط است به شکست تیم مرفاوی در لیگ نهم برابر پرسپولیس دایی با سوپرگل کریم باقری. 

* استقلال در ۴ بازی آخرش در همه رقابتها، تنها یک گل زده که آنهم از روی نقطه پنالتی بوده است. این درحالیست که در ۴ بازی قبل از این بازه زمانی، آنها ۱۳ گل زده بودند. استقلال برابر الاهلی، الشرطه، ذوب آهن و پرسپولیس، یک بار با پنالتی شیخ دیاباته به گل رسیده است و تمام! 

* استقلال در هیچ دربی ای با کاپیتانی وریا غفوری برنده نشده است. استقلال تا به حال ۵ دربی با با کاپیتانی شماره ۲۱ سپری کرده که در آنها، ۳ بار مساوی کرده و در ۲ بازی هم شکست خورده است. 

* استقلال در ۳۱۸ دقیقه اخیر هیچ گلی در لیگ برتر نزده است. آخرین گل آنها را ارسلان مطهری دقیقه ۴۲ بازی با ماشین سازی زد و سپس برهوت گلزنی در ۷ نیمه فرا رسیده شامل ۳ بازی برابر پیکان، ذوب آهن و دربی. 

* هشتمین برد پیاپی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی با گل عیسی آل کثیر به استقلال رقم خورد. آنها بعد از بردن مس، فولاد، ماشین سازی، پیکان، سایپا، نفت مسجدسلیمان و نساجی، وارد دربی شدند و بازهم بردند.  

* روند پرسپولیس در این فصل حفظ شد و آنها، همچنان یکی از دو تیم بدون باخت در بازیهای خانگی فصل در کنار فولاد هستند. تیم گل محمدی ۱۲ بازی خانگی در این فصل برگزار کرده و صاحب ۱۰ برد و ۲ مساوی شده است. هر دو تیمی هم که با امتیاز خانه پرسپولیس را ترک کردند، اصفهانی بودند. 

* رشید مظاهری بازهم نتوانست دروازه اش را برابر پرسپولیس بسته نگه دارد. حالا او با این شکست، برابر پرسپولیس در تاریخ رویارویی هایش مساوی کرده: ۵ برد، ۵ باخت و ۴ مساوی 

* تک گل عیسی آل کثیر، کفه ترازوی رویارویی های لک و استقلال را به نفع این دروازه سنگین کرد. این پنجمین برد لک بود درحالیکه او ۴ بار به استقلال باخته و ۷ بار مساوی کرده است. 

* تا پیش از دربی، تیم گل محمدی بیشترین تعداد گلش را بین دقایق ۷۵ تا ۹۰ وارد دروازه رقبایش در لیگ بیستم کرده بود: ۷ گل. با گل دقیقه ۵۵ عیسی آل کثیر، هفتمین گل زده پرسپولیس در بازه زمانی ۴۶ تا ۶۰ رقم خورد تا ثابت شود، نیمه مربیان به شدت رای به برتری گل محمدی می دهد: ۱۹ گل در نیمه دوم و تنها ۱۰ گل در نیمه اول. 

* استقلال در دربی برای ششمین بار در بازیهای این فصل، گل اول را خورد. آنها اما هرگز توان برگشتن به بازی را بعد از خوردن گل اول ندارند؛ در دربی، چهارمین شکست استقلال از این نظر رقم خورد درحالیکه آنها هرگز در این فصل بعد از خوردن گل اول، برنده نشده اند و تنها ۲ بار برابر نفت و مس، بیرون از خانه، مساوی کرده اند. 

* پرسپولیس در دربی برای پانزدهمین بار گل اول بازی را در لیگ بیستم زد. تیم گل محمدی به ندرت پیش می آید که وقتی گل اول را می زند، زمین را بدون ۳ امتیاز ترک کند. این بیلان در ۱۵ بازی برای پرسپولیس ۱۲ برد، ۲ مساوی و تنها یک شکست است که برابر آلومینیوم رقم خورد.

* استقلال در ۲ بازی ابتدایی اش با فرهاد مجیدی، ۲ برد و ۲ کلین شیت داشت. در ۳ بازی بعدی اما آنها، رنگ برد را ندیدند، یک امتیاز گرفتند و گلی هم نزدند. 

* پرسپولیس در ۱۴ بازی اخیرش در لیگ بیستم تنها یک بازی بدون زدن گل داشته که برابر صنعت نفت و در آبادان بود. 

* با این برد، دربی های اردیبهشت ماه به تساوی کشیده شد؛ ۲ برد برای استقلال، ۲ برد برای پرسپولیس و یک مساوی. هر دو دربی ابتدایی اردیبهشت ماه را استقلال برده و هر دو دربی آخر دومین ماه سال را پرسپولیس برنده شده است. 

* برگشتن عیسی آل کثیر از محرومیت، پرسپولیس و گل محمدی را در لیگ بیستم صاحب یک مهاجم درخشان کرده که آماری فوق العاده را تا به حال برای خودش در این فصل ثبت کرده است؛ شماره ۷۲ این فصل تنها ۱۷۹ دقیقه برای پرسپولیس بازی کرده ولی ۳ گل زده که پیاپی هم وارد دروازه رقبا شده: نساجی، سپاهان و استقلال. 

گزارش از علیرضا خطیبی/ پایگاه خبری فوتبالی

۶۶۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید