به بهانه‌ی زادروز فرهاد مجیدی /به احترام مردی که قابل احترام است

آخرین خبرها

فرهاد مجیدی

به احترام مردی که قابل احترام است

به گزارش استقلال مگ، فرهاد مجیدی در ایستگاه چهل‌وپنجمِ زندگی، مثل خیلی از سیزدهِ خردادهای روزگار خود، ارتباطش با استقلال تنگاتنگ است. سرمربی و جلوس روی نیمکت تیمی که وقت ستایش از آن، برق نگاهش از چند فرسخی پیداست.

قطار زندگی مجیدی به ایستگاه چهل‌وپنجم رسیده و حالا دیگر از سرمربی استقلال انتظار زیادی نیست که خود را به مرز خودباوری و پختگیِ لبِ خطِ مستطیل‌سبز رسانده باشد. او که می‌داند برای معرکه‌ماندن هیچ‌وقت دیر نخواهد بود.

از روزی که در تعقیب‌وگریز با شیث رضایی تلاشی غیرمعمولی با ساق پاهایش به راه انداخت تا همین روزها که برای برتری شاگردان آبی‌پوشش سجده‌ی شکر زمین می‌زند، “ایستادن” هیچ موقع کسب و کار فرهاد نبوده و او حالا در چهل‌وپنجمین آوردگاه زندگی، به ماجراجویی‌هایی فکر می‌کند با نشانِ اراده، سخت‌کوشی و البته مقاومت!

امروز برای فرهاد یعنی فکر کردن به استقلال. به اینکه از پارسال تا امسال و در چرخش ناهمگونِ ۳۶۵ روزه، بر او و محبوبش، این عشقِ وجیه‌المله چه گذشته است. اصلا تولد یعنی همین! به فکرکردن‌های یک ساله، به اشک و لبخندهایش، به رویاپردازی‌ها و بی‌مهری‌های روزگارش و به اینکه چه می‌خواست و چه شد!

امروز یعنی فرهاد یک گوشه‌ای از روزگار بنشینید و به استقلال بیشتر فکر کند. به اینکه از پارسال تا امسال برای او دنیا هرچقدر هم که عوض شده باشد، باز بخش “آبی‌اش” همانی بود که بود؛ نغز و لذت‌بخش!

نویسنده: حامد صیفی

 

بیشتر بخوانید:

استقلال مگ ، یارِ جدید مکتب آبی

برای اسطوره‌ ی استقلال و آن سفر همیشگی / یاد باد آن سپیده، آن امید !

استقلال مگ را در تلگرام هم  دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید