ویدیو اختصاصی / حمایت از تیم ملی به ریاست جمهوری می رسد؟

آخرین خبرها

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
تیم ملی

ویدیو اختصاصی / حمایت از تیم ملی به ریاست جمهوری می رسد؟

تیم ملی فوتبال ایران در آستانه صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قرار گرفته است. ملی‌پوشان ایرانی اگر بازی بعدی‌شان در مرحله انتخابی را که قرار است هفتم بهمن در ورزشگاه آزادی برگزار شود، با پیروزی پشت‌سر بگذارند، کار تمام است و زودتر از موعد جواز حضور در جام جهانی را به دست می‌آورند. ایران در شرایطی در تلاش برای رسیدن به این امر مهم است که کوشش‌ها برای توجه بیشتر به تیم ملی ادامه دارد. در‌واقع هرچه بیشتر زمان صعود این تیم به جام جهانی نزدیک می‌شود، درخواست برای توجه ارگان‌های مختلف به این تیم بیشتر می‌شود.

خرداد ۱۳۸۴ و پیش از بازی تیم ملی با کره شمالی بود که محمد خاتمی برای اولین‌بار سر تمرین بازیکنان تیم ملی حاضر شد تا به آنها روحیه دهد. خاتمی در آن برهه تحول مهمی در نظام ورزشی ایران به وجود آورد و سیاست‌های ورزشی‌اش زیر ذره‌بین بود.
خاتمی علاوه بر حضور در آن تمرین، برای بازی ایران و بحرین به ورزشگاه آزادی رفت و بازی را از نزدیک تماشا کرد. رابطه خوبش با علی دایی در بین فوتبالی‌های ایران هم زبانزد است. این دو حتی بعد از پایان دوران ریاست‌جمهوری محمد خاتمی و البته خداحافظی علی دایی از فوتبال هم ارتباطشان را با یکدیگر حفظ کرده‌اند
بعد از محمد خاتمی هم احمدی‌نژاد به‌عنوان نفر اول دولت روی کار آمد. محمود احمدی‌نژاد علاقه زیادی به فوتبال داشت و به نظر می‌رسید این علاقه بعضا به‌طور افراطی خودش را بروز می‌دهد. او تا زمانی که رئیس دولت بود دو بار سر تمرین تیم ملی حاضر شد؛ یک‌بار با برنامه و بسیار پرسروصدا و بار دیگر ظاهرا سرزده. عکس‌های حضور اول محمود احمدی‌نژاد در تمرین تیم ملی هنوز دست‌به‌دست می‌چرخد. او برای اولین حضورش با لباس ورزشی در بین ملی‌پوشان ظاهر شد و حتی به دروازه‌بان تیم ملی پنالتی هم زد.
برخلاف خاتمی و احمدی‌نژاد، حسن روحانی حاضر نشد به زمین چمن برود و در تمرین تیم ملی ایران حاضر شود. او به‌جای رفتن به اردوی تیم ملی، از بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی دعوت کرد تا به دیدارش بروند. در یکی، دو دیداری که در زمان حسن روحانی صورت گرفته، جزئیات زیادی به بیرون درز کرده و حتی از خواسته‌های بازیکنان هم صحبت به میان آمده است.
حال این سؤال باید مطرح شود که ابراهیم رئیسی در مواجهه با درخواست ملی‌پوشان کدام رفتار را انتخاب می‌کند؛ روحانی‌شدن یا احمدی‌نژادبودن.

 

به قلم: محمد سرشته داری

تدوین: علیرضا آذربرزین

گوینده: زهرا بوساک

 

بیشتر ببینید:

مصاحبه اختصاصی استقلال مگ با علیرضا اکبرپور

صندوقچه اسرار آبی / با حضور علیرضا اکبرپور

اینستاگرام استقلال مگ

 

دیدگاهتان را بنویسید

اختصاصی استقلال مگ

پس از این بخوانید